E-juice....najbliži i najbolji...... - Page 2
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 33
Like Tree9Likes

Thread: E-juice....najbliži i najbolji......

Member

Samo da dodam, da su mi upravo stigle arome za DIY i baza iz Poljske. Odlične su... u biti se radi o Inaweri o kojoj se dosta piše u zadnje vrijeme i ovdje na ECF-u i na hr forumima. Stigne paketić za tjedan dana. A s obzirom na feragosto koji je počeo u Italiji, mislim da ću FA paket čekati do negdje devetog mjeseca. A i inače je FA prilično spor - treba im i više od 2 tjedna da uopće obrade narudžbu, pa mislim da ću totalno preći na Poljake!

Full Member

..Siniša ili Del..odlični su za lijenguze...za one malo manje preporučio bi Fa ili Inaweru..

Member

Pozdrav svima iz Zagreba!

Evo jednog starog-novog "parioca" (totalno mi je smiješan ovaj hrvatski izraz za "vapera" na koji sam nedavno naletio, al' ajd, u nedostatku boljeg... ) koji je napokon uspio naći hardver koji mu odgovara, pa je sad u potrazi i za odgovarajućim softverom... naručivao sam štošta iz inozemstva a i kupio valjda sve što se dalo kupiti tu u Zg (osim Johnson Creeka - 120kn za 10ml, koliko traži jedan zagrebački (pre)prodavač učinilo mi se maaaaalo previše, pa makar se radilo i o tako uglednoj firmi kao što je JC)... "Domaći" Dekang (tj. ovo što se može kupiti u Zg) mi je OK ali niš posebno, a sve što se naručuje iz inozemstva čeka se 10ak dana, ili čak i više ako je iz SADa, a to mi se baš i ne da - očito spadam u lijenguze o kojima igoor govori... pa me ovih dana počelo mučiti isto pitanje: ima li nešto blizu, tu pri ruci, nešto što može stići odmah sutradan... Google, ECF, par klikova... pa sam naletio na ovaj thread i među ostalim i na "spomen" gospodina Siniše i SM-MIXa.

Vidim da ga mnogi ovdje bezrezervno preporučuju, i to je zaista ohrabrujuće... dobro je znati da je netko u HR prepoznao "potrebe tržišta" i pokušao ponuditi ljudima nešto "egzotičnije" od generičkog Dekanga, a dostupnije od ostalih... i zato vas molim, nemojte odmah skočiti na mene ako zazvučim kao "đavolji odvjetnik": niti mi je cilj rušiti kredibilitet nekome koga uopće ne poznajem, niti kritizirati proizvode koje uopće nisam probao, samo pokušavam saznati više o spomenutom čovjeku i njegovim proizvodima, a pogotovo ako ih namjeravam svakodnevno udisati. Stoga vas sve - uključujući i spomenutog gospodina - unaprijed ponizno molim da mi oprostite ako je ovo što slijedi posljedica moje potpuno krive informiranosti.

Evo moje dileme: znam da HR nije SAD ni Kina ni UK i da nam stoga ni tehničke ni informatičke mogućnosi nisu ravnopravne s njima, ali... Hm... Kupovati e-tekućinu od nekoga tko nema ni web-stranicu s opisom proizvoda, niti s punim imenom, prezimenom, imenom nekakve firme i nekom konkretnom adresom, ni - koliko ja znam - bilo kakvu deklaraciju o onome što prodaje? Da, OK, znam, blizu je i OK, nije uopće skupo, ali sve i da je besplatno, ipak je to nešto što ide u moja pluća, svakodnevno po 1000 puta... nazovite me paranoičnim, ali kupovati nešto takvo preko maila i mobitela (dakle polu-anonimno, bez adrese, weba i firme) zvuči mi užasno blizu kupovanju proizvoda iz nečije "kućne radinosti" ili, još gore, iz nečijeg podruma ili garaže u fušu... pogotovo nakon što sam pročitao komentar "zna mu se desiti da mu arome budu malo jače"... Što ako se "desi" da i neke druge stvari budu "malo jače" nego što bi trebale biti? "Sorry, sh** happens, R.I.P."? Jel to stvarno samo mene zabrinjava?

Ponavljam, ovo nipošto nije upereno niti protiv čovjeka - jer ga ne poznajem, niti protiv proizvoda - jer ga nisam probao, nego samo u pokušaju da budem siguran koji "drek" ću udisati svaki dan, bilo to za 30 kuna po bočici ili po hektolitru.

Unaprijed zahvaljujem na razumijevanju, mogućoj kritici i bilo kakvoj konretnoj informaciji/razjašnjenju! Sretna vam nova 2012!!
    Last edited by checkmate; 12-28-2011 at 07:59 PM.
    Dutch-AK47 likes this.

Full Member

..prema ovome svemu sto si napisao mislim da ti je najbolje naruciti gotove baze i arome te si miksas sam..tako manje vise svi rade..povoljnije je i znas sta si si smuckao..vrlo je jednostavno..javi mi se na hr forumu i sve ti objasnim

Member

Zar nije OVO hr forum?

Hvala ti na ponudi, palo mi je i to na pamet... ionak mi ništa pre-made do sad nije bilo dovoljno dobro.

Full Member

Quote Originally Posted by checkmate View Post
    Zar nije OVO hr forum?

Hvala ti na ponudi, palo mi je i to na pamet... ionak mi ništa pre-made do sad nije bilo dovoljno dobro.
    Ovo je hrvatski dio foruma na stranom..ja mislim na e-cigareta forum a cini mi se da si tamo registriran jer si pitao tako neko pitanje..

Member

Hm... osim ako me nije nedavno uhvatio onaj Švabo što skriva stvari po kući (=Alzheimer), mislim da nisam registriran na tom forumu... znam za njega i znam svratiti tamo i virnuti, ali mislim da nisam nikad pitao tako neko pitanje... Enivej, registrirat ću se, pa se čujemo. Thx a million!

Member

Nema tu bas neke mudrosti..ako ja ne znam, potrazim misljenje od vise ljudi i to je to. Izgleda da tebi nista ne znaci cinjenica da puno ljudi od njega uzima tekucine i nemaju zamjerke. S druge strane ja cu napraviti web stranicu i onda cu ti prodavati muda pod bubrege (kao sto mnogi rade). Dali je to ono na sto ti ciljas?
    Ova rasprava se moze otegnuti u nedogled..ali skratimo to..ne poznas ni covjeka, ni tekucine. Ok, pitao si i ljudi su ti rekli da su tekucine ok..i dalje si sumnjicav (pa zasto si onda nekoga uopce ista pitao). Ja npr. najvise vjerujem sebi, pa ti preporucam da riskiras stotinjak kuna i uzmes tekucine na probu, sam ih isprobas i odlucis dali ti odgovaraju ili ne. Ako ti odgovaraju, uzimas ih i dalje i XXXX ti se ima li ili nema web stranicu, a ako ti se ne svidjaju vise ih ne uzimas. Jednostavno, zar ne?
    I sad, ako vise nemas takvih svijetlecih pitanja - RAZGULI.
    Last edited by zuTma; 12-29-2011 at 06:28 PM. Reason: FOUL

Registered Supplier - Offline ECF Veteran shpaolin's Avatar

Pa dobar ti je Siniša , njegovi liquidi su numero uno kod nas već neko vrijeme.
    Imaš sad i Stefana koji ima TPA i LA mixeve. Stvarno imaš izbora i od koga god uzmeš
    nemreš fulat. A možeš se nać sa nekim sa foruma na kavi i probat,
    pa ak ti paše super , ako ne , web shopova koliko hoćeš.
    zuTma likes this.

Member

Quote Originally Posted by Lucifer1 View Post
    Nema tu bas neke mudrosti..ako ja ne znam, potrazim misljenje od vise ljudi i to je to.
    A što drugo pokušavam ovdje nego čuti mišljenje drugih ljudi? Lijepo sam napisao da molim ljude da se ne ljute ako je ono što pišem posljedica neznanja... kako bi čovjek trebao popraviti neznanje nego tako da pita?

Izgleda da tebi nista ne znaci cinjenica da puno ljudi od njega uzima tekucine i nemaju zamjerke.
    Sve je to OK, ali troje ili četvero (doslovno) ljudi koje preporuča nešto (npr. na ovom threadu, prije mog posta) meni još uvijek nije predstavljalo "puno ljudi"... zato sam i postavio pitanje. For all I know, možda su to troje ljudi nečiji frendovi koji ga pokušavaju "progurati"... vjerujem da to ovdje nije slučaj, ali ti samo pokušavam pokazati da napadaš bez razloga, jer sam jednako tako jasno rekao da mi nije cilj diskreditirati nekoga, nego samo izraziti svoju sumnju i pokušati dobiti što više informacija.

S druge strane ja cu napraviti web stranicu i onda cu ti prodavati muda pod bubrege (kao sto mnogi rade). Dali je to ono na sto ti ciljas?
    Ne, ciljam na to da je u današnje vrijeme Interneta "usmena predaja" prilično neuobičajen način prodaje, i da možda, eto, sorry, ja kao dijete konzumizma i kapitalizma i zaštite potrošača i blablabla... volim vidjeti bar nekakav pisani trag i deklaraciju onoga što kupujem. Nisam očekivao molekularnu analizu liquida ni nečiji dosje u MUPu, nego samo BAR NEŠTO konkretno o prodavaču i tekućini. A ako već i kupim muda pod bubrege, radije bih da to bude preko weba pa da si budem sam kriv, nego na nečiju usmenu preporuku i "ispod pulta". Maybe it's just me, ali jednostavno mi ne "leži" kupovina na ćoškovima i u parkovima.

Ova rasprava se moze otegnuti u nedogled..ali skratimo to..ne poznas ni covjeka, ni tekucine. Ok, pitao si i ljudi su ti rekli da su tekucine ok..i dalje si sumnjicav (pa zasto si onda nekoga uopce ista pitao).
    Koji "ljudi su mi rekli"? Između mog javljanja i tvog simpatičnog odgovora javio mi se samo jedan jedini member i to s preporukom za DIY. Ili si čitao thread natraške? Da, naravno da ne poznam čovjeka ni tekućine i naravno da sam sumnjičav i naravno da sam upravo zato pitao - da poznam, zar bih išta pitao? Ili možda impliciraš da na ovom forumu pravo glasa i sudjelovanja imaju samo vrhunski stručnjaci i poznavatelji? Ili samo oni koji ni u što ne sumnjaju i nemaju pitanja? Jednoumlje i samo jednoumlje?

Ja npr. najvise vjerujem sebi, pa ti preporucam da riskiras stotinjak kuna i uzmes tekucine na probu, sam ih isprobas i odlucis dali ti odgovaraju ili ne. Ako ti odgovaraju, uzimas ih i dalje i XXXX ti se ima li ili nema web stranicu, a ako ti se ne svidjaju vise ih ne uzimas. Jednostavno, zar ne?
    Nije uopće stvar u "stotinjak kuna"... potrošio sam već nekoliko "stotinjaka" na sve i svašta za e-cigarete, i pola toga je ispalo korisno, pola beskorisno... ništa novo. Govorio sam o pitanju kvalitete, konzistentnosti i sigurnosti nečega (bilo čega!) što se prodaje - kako se meni čini - isključivo usmenom predajom. Ali očito nisam bio dovoljno jasan u svojoj dobroj namjeri, pa se ovim putem (po treći put) ispričavam ako sam nekoga uvrijedio ili naljutio. Usput, od cijelog tvog odgovora jedino ovo izgleda kao (bar izdaleka) dobronamjeran savjet... sve ostalo zvuči kao "ako misliš drugačije od mene, glup si". Pogotovo:

I sad, ako vise nemas takvih svijetlecih pitanja - RAZGULI.
    Ti si moderator na ovom subforumu?
    Ako jesi, ne postoje li malo civiliziraniji načini da se riješe nesuglasice (ili prekršaji pravila ako ih je bilo, a ja ne znam baš točno koje sam to pravilo prekršio) od ovakvog toljagaškog vokabulara? Znam da smo balkanci, ali ajmo ne pretjerivat'...

A ako nisi... no comment.
    Last edited by checkmate; 12-30-2011 at 07:53 AM. Reason: emphasis

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks