• This forum has been archived

    If you'd like to post a thread, post it here instead!

    View Forum

E-juice....najbliži i najbolji......

Status
Not open for further replies.

zuTma

Ultra Member
ECF Veteran
Verified Member
Oct 22, 2010
1,114
598
Croatia, Zagreb
Bok
Naručivao sam sa totaly wicked i čekao do deset dana a i nisu baš jeftini.
Najjeftiniju sam našao u kini na e-cig točka com 50ml 6.5$ ali nešto gore od toga
nisam probao, bilo je odvratno. naručio sa oko 200ml raznih okusa i večinu sam bacio.
Ali imaju milion okusa pa ko zna...
Nakon toga sam odlučio kupovati u savskoj u zagrebu i njihov RY4 mi je predobar i uživam u
svakom dimu. 30ml ti je 110kn ako kupiš u dučanu, a online je mislim 120kn
 

detonat0r

Full Member
Jul 27, 2010
13
1
Croatia
zuTma, ti si prvi za kojega znam da je sa e-cig točka coma uzimao, uvijek me intrigirala ta stranica zbog ogromnog izbora tekucina. Dobro da sam ovo procitao jer sam se skoro odvazio naruciti od tamo pa cu ovako malo ustediti (pogotovo na njihovom skupom shippingu.

a sad na temu, ja sam do sada koristio iskljucivo dekang tekucine, i narucivao sam ih sa raznih sajtova, sve kineski. Ima dobrih, ima losih. dostava se obicno ceka po dva-tri tjedna ali to je problem samo kod prve narudzbe. sajtovi su helthcabin tocka net, heaven povlaka gifts tocka com i e-liquid-store tocka com. Dobre cijene i ok tekucine.
 

Lucifer1

Full Member
May 30, 2011
13
1
Croatia, Osijek
Gdje naručujete.......a da ne čekate dostavu 2 tjedna...a da su dobri....a da nisu skupi.....:p:facepalm:

Bok svima,
citam i cudim se..pa zar jos ne znate za Sinisu iz Bjelovara i SM-MIX?
Ne mogu sa sigurnoscu tvrditi, ali mislim da 95 % ljudi koristi njegove tekucine (FA)..tekucine nisu skupe, ima bezbroj okusa i aroma, dostava u HR je drugi dan od narudjbe, a znam da salje i u inozemstvo (doduse ne znam koliko tada prodje od narudjbe do dostave).
Nadam se da sam nekome pomogao sa ovom informacijom. Lijep pozdrav svima.
 

Corto_1973

New Member
Jul 4, 2011
2
1
51
Slavonski Brod
Pozdrav svima iz Slav. Broda,

također pohvaljujem Sinišine FA mixeve. Dostava drugi dan na vrata poštom...
Zna mu se desiti da mu budu malo jače arome, pa da se ne iznenadite, ali uistinu 90% parioca u HR kupuju od njega FA mixeve ili arome.
Od onoga što se ipak čeka malo duže:
Naručujem iz Heaven Gifts-a Dekang tekućine te tu i tamo iz Savske (sve rjeđe u zadnje vrijeme jer nikad nemaju na lageru ono što mi paše).
Probao sam i Johnson Creek i Original Smoke juice mi je sjeo savršeno, dok mi Tennessee Cured nije ostavio jači dojam, mada su obadvije izvrsne i ne čudim se da ih ljudi smatraju među najboljima na svijetu. Mislim da više neću eksperimentirati, mada mi ostaje za probati Halo tekućine.
Nikotinsku bazu znam naručiti i direktno iz FA, a PG i VG za vlastite mixeve kupiti u Kemigu u Zagrebu ili u apoteci.
 

Corto_1973

New Member
Jul 4, 2011
2
1
51
Slavonski Brod
Samo da dodam, da su mi upravo stigle arome za DIY i baza iz Poljske. Odlične su... u biti se radi o Inaweri o kojoj se dosta piše u zadnje vrijeme i ovdje na ECF-u i na hr forumima. Stigne paketić za tjedan dana. A s obzirom na feragosto koji je počeo u Italiji, mislim da ću FA paket čekati do negdje devetog mjeseca. A i inače je FA prilično spor - treba im i više od 2 tjedna da uopće obrade narudžbu, pa mislim da ću totalno preći na Poljake!
 

checkmate

Full Member
Jun 11, 2009
12
1
45
Pozdrav svima iz Zagreba!

Evo jednog starog-novog "parioca" (totalno mi je smiješan ovaj hrvatski izraz za "vapera" na koji sam nedavno naletio, al' ajd, u nedostatku boljeg... :D) koji je napokon uspio naći hardver koji mu odgovara, pa je sad u potrazi i za odgovarajućim softverom... naručivao sam štošta iz inozemstva a i kupio valjda sve što se dalo kupiti tu u Zg (osim Johnson Creeka - 120kn za 10ml, koliko traži jedan zagrebački (pre)prodavač učinilo mi se maaaaalo previše, pa makar se radilo i o tako uglednoj firmi kao što je JC)... "Domaći" Dekang (tj. ovo što se može kupiti u Zg) mi je OK ali niš posebno, a sve što se naručuje iz inozemstva čeka se 10ak dana, ili čak i više ako je iz SADa, a to mi se baš i ne da - očito spadam u lijenguze o kojima igoor govori... :) pa me ovih dana počelo mučiti isto pitanje: ima li nešto blizu, tu pri ruci, nešto što može stići odmah sutradan... Google, ECF, par klikova... pa sam naletio na ovaj thread i među ostalim i na "spomen" gospodina Siniše i SM-MIXa.

Vidim da ga mnogi ovdje bezrezervno preporučuju, i to je zaista ohrabrujuće... dobro je znati da je netko u HR prepoznao "potrebe tržišta" i pokušao ponuditi ljudima nešto "egzotičnije" od generičkog Dekanga, a dostupnije od ostalih... i zato vas molim, nemojte odmah skočiti na mene ako zazvučim kao "đavolji odvjetnik": niti mi je cilj rušiti kredibilitet nekome koga uopće ne poznajem, niti kritizirati proizvode koje uopće nisam probao, samo pokušavam saznati više o spomenutom čovjeku i njegovim proizvodima, a pogotovo ako ih namjeravam svakodnevno udisati. Stoga vas sve - uključujući i spomenutog gospodina - unaprijed ponizno molim da mi oprostite ako je ovo što slijedi posljedica moje potpuno krive informiranosti.

Evo moje dileme: znam da HR nije SAD ni Kina ni UK i da nam stoga ni tehničke ni informatičke mogućnosi nisu ravnopravne s njima, ali... Hm... Kupovati e-tekućinu od nekoga tko nema ni web-stranicu s opisom proizvoda, niti s punim imenom, prezimenom, imenom nekakve firme i nekom konkretnom adresom, ni - koliko ja znam - bilo kakvu deklaraciju o onome što prodaje? Da, OK, znam, blizu je i OK, nije uopće skupo, ali sve i da je besplatno, ipak je to nešto što ide u moja pluća, svakodnevno po 1000 puta... nazovite me paranoičnim, ali kupovati nešto takvo preko maila i mobitela (dakle polu-anonimno, bez adrese, weba i firme) zvuči mi užasno blizu kupovanju proizvoda iz nečije "kućne radinosti" ili, još gore, iz nečijeg podruma ili garaže u fušu... pogotovo nakon što sam pročitao komentar "zna mu se desiti da mu arome budu malo jače"... Što ako se "desi" da i neke druge stvari budu "malo jače" nego što bi trebale biti? "Sorry, sh** happens, R.I.P."? Jel to stvarno samo mene zabrinjava?

Ponavljam, ovo nipošto nije upereno niti protiv čovjeka - jer ga ne poznajem, niti protiv proizvoda - jer ga nisam probao, nego samo u pokušaju da budem siguran koji "drek" ću udisati svaki dan, bilo to za 30 kuna po bočici ili po hektolitru.

Unaprijed zahvaljujem na razumijevanju, mogućoj kritici i bilo kakvoj konretnoj informaciji/razjašnjenju! Sretna vam nova 2012!!
 
Last edited:

Lucifer1

Full Member
May 30, 2011
13
1
Croatia, Osijek
Nema tu bas neke mudrosti..ako ja ne znam, potrazim misljenje od vise ljudi i to je to. Izgleda da tebi nista ne znaci cinjenica da puno ljudi od njega uzima tekucine i nemaju zamjerke. S druge strane ja cu napraviti web stranicu i onda cu ti prodavati muda pod bubrege (kao sto mnogi rade). Dali je to ono na sto ti ciljas?
Ova rasprava se moze otegnuti u nedogled..ali skratimo to..ne poznas ni covjeka, ni tekucine. Ok, pitao si i ljudi su ti rekli da su tekucine ok..i dalje si sumnjicav (pa zasto si onda nekoga uopce ista pitao). Ja npr. najvise vjerujem sebi, pa ti preporucam da riskiras stotinjak kuna i uzmes tekucine na probu, sam ih isprobas i odlucis dali ti odgovaraju ili ne. Ako ti odgovaraju, uzimas ih i dalje i XXXX ti se ima li ili nema web stranicu, a ako ti se ne svidjaju vise ih ne uzimas. Jednostavno, zar ne?
I sad, ako vise nemas takvih svijetlecih pitanja - RAZGULI.
 
Last edited by a moderator:

shpaolin

Unregistered Supplier
ECF Veteran
May 10, 2011
948
600
47
Zagreb , Croatia
www.vaporwall.com
Pa dobar ti je Siniša , njegovi liquidi su numero uno kod nas već neko vrijeme.
Imaš sad i Stefana koji ima TPA i LA mixeve. Stvarno imaš izbora i od koga god uzmeš
nemreš fulat. A možeš se nać sa nekim sa foruma na kavi i probat,
pa ak ti paše super , ako ne , web shopova koliko hoćeš.
 

checkmate

Full Member
Jun 11, 2009
12
1
45
Nema tu bas neke mudrosti..ako ja ne znam, potrazim misljenje od vise ljudi i to je to.

A što drugo pokušavam ovdje nego čuti mišljenje drugih ljudi? Lijepo sam napisao da molim ljude da se ne ljute ako je ono što pišem posljedica neznanja... kako bi čovjek trebao popraviti neznanje nego tako da pita?

Izgleda da tebi nista ne znaci cinjenica da puno ljudi od njega uzima tekucine i nemaju zamjerke.

Sve je to OK, ali troje ili četvero (doslovno) ljudi koje preporuča nešto (npr. na ovom threadu, prije mog posta) meni još uvijek nije predstavljalo "puno ljudi"... zato sam i postavio pitanje. For all I know, možda su to troje ljudi nečiji frendovi koji ga pokušavaju "progurati"... vjerujem da to ovdje nije slučaj, ali ti samo pokušavam pokazati da napadaš bez razloga, jer sam jednako tako jasno rekao da mi nije cilj diskreditirati nekoga, nego samo izraziti svoju sumnju i pokušati dobiti što više informacija.

S druge strane ja cu napraviti web stranicu i onda cu ti prodavati muda pod bubrege (kao sto mnogi rade). Dali je to ono na sto ti ciljas?

Ne, ciljam na to da je u današnje vrijeme Interneta "usmena predaja" prilično neuobičajen način prodaje, i da možda, eto, sorry, ja kao dijete konzumizma i kapitalizma i zaštite potrošača i blablabla... volim vidjeti bar nekakav pisani trag i deklaraciju onoga što kupujem. Nisam očekivao molekularnu analizu liquida ni nečiji dosje u MUPu, nego samo BAR NEŠTO konkretno o prodavaču i tekućini. A ako već i kupim muda pod bubrege, radije bih da to bude preko weba pa da si budem sam kriv, nego na nečiju usmenu preporuku i "ispod pulta". Maybe it's just me, ali jednostavno mi ne "leži" kupovina na ćoškovima i u parkovima.

Ova rasprava se moze otegnuti u nedogled..ali skratimo to..ne poznas ni covjeka, ni tekucine. Ok, pitao si i ljudi su ti rekli da su tekucine ok..i dalje si sumnjicav (pa zasto si onda nekoga uopce ista pitao).

Koji "ljudi su mi rekli"? Između mog javljanja i tvog simpatičnog odgovora javio mi se samo jedan jedini member i to s preporukom za DIY. Ili si čitao thread natraške? Da, naravno da ne poznam čovjeka ni tekućine i naravno da sam sumnjičav i naravno da sam upravo zato pitao - da poznam, zar bih išta pitao? Ili možda impliciraš da na ovom forumu pravo glasa i sudjelovanja imaju samo vrhunski stručnjaci i poznavatelji? Ili samo oni koji ni u što ne sumnjaju i nemaju pitanja? Jednoumlje i samo jednoumlje?

Ja npr. najvise vjerujem sebi, pa ti preporucam da riskiras stotinjak kuna i uzmes tekucine na probu, sam ih isprobas i odlucis dali ti odgovaraju ili ne. Ako ti odgovaraju, uzimas ih i dalje i XXXX ti se ima li ili nema web stranicu, a ako ti se ne svidjaju vise ih ne uzimas. Jednostavno, zar ne?

Nije uopće stvar u "stotinjak kuna"... potrošio sam već nekoliko "stotinjaka" na sve i svašta za e-cigarete, i pola toga je ispalo korisno, pola beskorisno... ništa novo. Govorio sam o pitanju kvalitete, konzistentnosti i sigurnosti nečega (bilo čega!) što se prodaje - kako se meni čini - isključivo usmenom predajom. Ali očito nisam bio dovoljno jasan u svojoj dobroj namjeri, pa se ovim putem (po treći put) ispričavam ako sam nekoga uvrijedio ili naljutio. Usput, od cijelog tvog odgovora jedino ovo izgleda kao (bar izdaleka) dobronamjeran savjet... sve ostalo zvuči kao "ako misliš drugačije od mene, glup si". Pogotovo:

I sad, ako vise nemas takvih svijetlecih pitanja - RAZGULI.

Ti si moderator na ovom subforumu?
Ako jesi, ne postoje li malo civiliziraniji načini da se riješe nesuglasice (ili prekršaji pravila ako ih je bilo, a ja ne znam baš točno koje sam to pravilo prekršio) od ovakvog toljagaškog vokabulara? Znam da smo balkanci, ali ajmo ne pretjerivat'...

A ako nisi... no comment.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.

Users who are viewing this thread