Ελληνες (γενικα) 3

Status
Not open for further replies.

APOSTOLOS M

Senior Member
May 8, 2016
139
339
58
ATHINA HELLAS
Δευτερο μηνυμα.
Κον Γεωργιον Παπακωστα, Ενταυθα.
Ευπειθως αναφερω: Dear sir, Το webfarmakeio.gr είναι η διαδικτυακή επέκταση του φαρμακείου Σπιταδάκη Μαρία, στην Πετρούπολη.
Googlάρετε παρακαλω το ως ανω, διδοντας τα στοιχεια του προ'ι'οντος που επιθυμειτε και θα βρειτε αυτο που ψαχνετε!!
Ο,τι κι αν κανετε παντως, οι ερμες οι κλειδωσεις, οταν περασουν τα ρημαδια, θα ακουγονται σαν ερπυστριες απο μπολτοζα!! :D:D
Αναμενω....
 
Last edited:

tifozi

Senior Member
ECF Veteran
Feb 17, 2016
187
505
Athens, Greece
Εκανα 2 βλακείες:
1) Έστριψα πολλές σπείρες (6, 0.8Ω) με αποτέλεσμα να θέλει 13-15Watt για να παίξει σωστά, και εγώ ατμίζω στα 8-9.
2) Έβαλα υγρό που δεν έχω ξανατμίσει και μάλιστα πολύπλοκο
Συνεπώς δεν μπορώ να πω αν από γεύση ειναι καλύτερο/χειρότερο από Kanthal. Μόλις τελειώσω το τανκάκι, πετάω βαμβάκι το πλένω και βάζω το καθημερινό μου. Η βλακεία νο1 όμως θέλει ξανά στήσιμο απο την αρχή και θέλω να το ξαναπεράσω σύντομα :p

Πρέπει να το δοκιμάσω και σε tc με τον κινέζο μου να δω τι λέει. Πρέπει να δίνει ρέστα εκεί !
 

john67

Ultra Member
ECF Veteran
Aug 3, 2012
1,139
2,061
Athens, Hellas
Καλησπέρα παιδιά
Το ζιρκόνιο φαίνεται πολύ καλό, σε γεύση λίγο καλύτερο απο τιτάνιο.
Με δυσκόλεψε γιατί είναι λίγο ελατήριο, σε δυάρι τρυπανάκι για να βγεί δυόμιση, είχα πιάσει με μυτοτσίμπιδο τη μία άκρη μαζί με το τρυπανάκι και μετά λύγισα τις άκρες του σύρματος με το μυτοτσίμπιδο εκεί που βιδώνει γιατί το σύρμα είναι πολύ σκληρό.
Περιμένω πως και πως να πιάσει μαυρίλα για να τη ξεπλύνω με νερό.
Ο Αποστόλης γιατί δεν πήρε σύρμα; Δεν ήταν παρόν στη μοιρασιά, δεν θυμάμαι.
 

tifozi

Senior Member
ECF Veteran
Feb 17, 2016
187
505
Athens, Greece
TI EIΠΕΣ ΤΩΡΑ !!! :eek::eek::eek:
zir-price.png

από Supplier of materials for research and development - Goodfellow

και θέλω να αγοράσω 5 μέτρα ?????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

APOSTOLOS M

Senior Member
May 8, 2016
139
339
58
ATHINA HELLAS
Καλησπερα παιδες! Γιαννη εκει ημουν οταν στριβαμε. Εστριψα κι εγω μια με το χερι, αλλα βγηκε σα σκουληκαντερα πατημενη!!
Δεν εχω και coiler, γι'αυτο δεν πηρα παιδια.
Καλα ελεγε ο Θανος, πως το πληρωσε χρυσαφι, Μανθο!!
 

tifozi

Senior Member
ECF Veteran
Feb 17, 2016
187
505
Athens, Greece
@steliosss Είχες απόλυτο δίκιο για το βαμβάκι !! Δεν το πίστευα όταν το έλεγες, σκεφτόμουν από μέσα μου, "υπερβολές", έχω το σύνδρομα του Θωμά, αν δεν το δω με τα μάτια μου, δεν...... Το βούτηξα στο νερό και έγινε ΚΑΤΑΣΠΡΟ σαν το χιόνι ! Μλκία έκανα που δεν το τράβηξα σε video να το δείτε. Όλο το βαμβάκι ήταν σκούρο κίτρινο εκτός από το σημείο στο coil που ήταν καφετί σκούρο, και έγινε ολόλευκο! Το coil ζιρκονίου, 6 σπείρες ~3.5mm άξονας, 0.8Ω σε V2+ με βαμβάκι KGD στα 10-11Watt. To coil έχει γίνει γκρίζο αλλά δεν είναι "μουντό" σε χρώμα, είναι γυαλιστερό γκρί.

Άλλαξα βαμβάκι πριν από λίγο για να πετάξω το Snake Oil που είχα βάλει (πρώτη φορά το υγρό αυτό) και να βάλω το καθημερινό μου που το ξέρω απέξω και ανακατωτά. Λοιπόν σε γεύση πολύ καλύτερο ΚΑΙ από κανθαλ και από SS316L. Άλλα σύρματα δεν έχω δοκιμάσει και ούτε και θέλω (Τi/Ni).

@imeothanasis Respect !!! Είσαι μπροστά !!
 

tifozi

Senior Member
ECF Veteran
Feb 17, 2016
187
505
Athens, Greece


Είπα το απόγευμα να στρίψω με ζιρκόνιο και τον άλλο τηλέμαχο μου, και το γύρισα ταινία :p

Αφου τα καταφέρνω εγώ, 6 μήνες ατμιστής, 5 μήνες στους επισκευάσιμους, τότε οι παλιότεροι θα το κάνουν με κλειστά μάτια και ας θέλει "ποντίκια" το σύρμα :p

Επίσης κατάλαβα γιατί όλοι οι reviewers λένε ότι μέσα από την κάμερα είναι πολύ πιο δύσκολο. Θα δείτε ότι πολλές φορές βγάζω τα χέρια έξω από το πλάνο για να μπορώ να δω. :lol: :lol: (κάμερα, το κινητό, :p)
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
Καλημέρες,

Θανάση πήρα Ζιρκόνιο και -αν και δύσκολα- στρίβεται. Δεν πρόλαβα εχτές θα στήσω σήμερα και θα σου πω εντυπώσεις από τον V2+. Επίσης από ότι διάβασα τα οξείδια του είναι κεραμικά και δεν προκαλούν κακό όπως τα οξείδια τιτανίου/νικελίου, και μάλιστα οξειδώνουν εμφυτεύματα για γόνατα/γοφους κτλ γιατί η "κρούστα" του οξειδίου πάνω στο ζιρκόνιο, σαν κεραμικό έχει πολύ μικρό συντελεστή τριβής. Συνεπώς μπορούμε και με VW και με TC να το ατμίσουμε.

Τα λέω σωστά ή έχω καταλάβει λάθος από αυτά που έχω διαβάσει?
τα λες πολυ καλα tif. Το ζιρκονιο ειναι το καλυτερο συρμα για ατμισμα. Θα το αποκαλουσα τον βασιλια των συρματων με διαφορα. Εχει ακριβως οτι χρειαζομαστε για το ατμισμα. Ακομα και η αντισταση του ειναι η πλεον καταλληλη
 

steliosss

kindness always repays... be sure of that...
ECF Veteran
Verified Member
Apr 24, 2012
4,841
8,959
60
Athens - Greece (GG land)
www.e-smokeguru.gr
Tετάρτη .... καφεδάκι..... στο γνωστό σημείο.... την ίδια ώρα....
ΟΚ???

Αποστόλη και John67... ακόμα δεν φτιάξατε fb ρε ρεμάλια??????????
 

tifozi

Senior Member
ECF Veteran
Feb 17, 2016
187
505
Athens, Greece
:( Δεν υπάρχει περίπτωση να ξεκλέψω ούτε μισή ώρα να έρθω :(

Όλη αυτήν την βδομάδα, έχω συμμαζέματα/"δουλιτσες"/εκκρεμότητες/πήξιμο στην δουλειά, γιατί Παρασκευή ξεκινούν οι καλοκαιρινές μου διακοπές και δεν πρέπει να αφήσω τίποτα πίσω. 10 μερούλες διακοπές στο χωριο. Καλά είναι :)
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
για Πεμπτη ισως ειμαι μεσα και εγω παιδες. Το μονο κολλημα ειναι να δω ποτε θα μου κλεισει ραντεβου ενας γιατρος. Εσεις για ποτε λετε την Πεμπτη? Απογευμα?
 

APOSTOLOS M

Senior Member
May 8, 2016
139
339
58
ATHINA HELLAS
Καλά να περάσεις Μάνθο!! Να ξεκουραστείς φίλε :)
Οι άλλοι δεν απαντάνε?
Καλην εσπεραν!
Απανταμε βρε! Εγω σημερα μπηκα ξανα στο φορουμ, τρεξιμο με τη δουλεια γαρ.
Μεσα κι εγω για την Πεμπτη. Την ιδια ωρα φανταζομαι,ε?

Υ.γ Ευχομαι καλες διακοπες Μανθο! Να περασεις καλα!
 
Status
Not open for further replies.

Users who are viewing this thread