Ελληνες (γενικα) 3

Status
Not open for further replies.

APOSTOLOS M

Senior Member
May 8, 2016
139
339
58
ATHINA HELLAS
Καλημερα παιδια! Όποτε υπαρχει wifi!
Ναι το γνωριζω πως ειναι ιδια, αλλα ηθελα τα σταυροβιδακια του v2 plus.
Θανο αν δεν υπαρχουν με το σταυρο, εννοειται της μιας εγκοπης.
 

steliosss

kindness always repays... be sure of that...
ECF Veteran
Verified Member
Apr 24, 2012
4,841
8,959
60
Athens - Greece (GG land)
www.e-smokeguru.gr
Και για όσους απέμειναν... αύριο στις 20:30 για καφέ στην πλατεία του Περάματος πριν τα καραβάκια!!!
Πάντα έγκαιρα τα ξεφουρνίζω ε??? :p:laugh:
 

steliosss

kindness always repays... be sure of that...
ECF Veteran
Verified Member
Apr 24, 2012
4,841
8,959
60
Athens - Greece (GG land)
www.e-smokeguru.gr
Βασικά δεν ήταν προγραμματισμένο ρε Μάνθο. Θα έρθει ένας νέος φίλος των GG γισ να του δώσω κάτι και έτσι ε'ιπαμε για Πέραμα που είμαι κοντά.
Θα το κάνουμε την άλλη φορά για Πεντέλη ρε :)
 
  • Like
Reactions: tifozi

APOSTOLOS M

Senior Member
May 8, 2016
139
339
58
ATHINA HELLAS
^^ 1 μηνα διακοπές ??? :) :) :) :)

Εγώ λέω πάλι καλά που με άφησαν να φύγω 2 βδομάδες (10 εργάσιμες) :p

Καλά να περνάς Απόστολε :D

Παιρνει αδεια ολοκληρο το τμημα. Ενα μηνα. Δε μενει κανεις πισω και ισχυει για ολες τις εταιρειες στο χωρο μας.
Ευχαριστω πολυ Μανθο.
 

tifozi

Senior Member
ECF Veteran
Feb 17, 2016
187
505
Athens, Greece
διακοπευετε όλοι έεεε ??? Μόνος έμεινα εδώ ? :pervy::pervy: :lol::lol:

Σήμερα, γνωστός γνωστού πώς/πότε/γιατί δεν ξέρω έμαθε για το mesh και μου έφερε έναν Τηλέμαχο X1 να του βάλω meshάκι να γίνει λίγο πιο σφικτός. Είπα να μην του τον αδειάσω μιας και είχε και ακριβό υγρό μέσα, έτσι του έβαλα το mesh και μέσα σε 5 λεπτά άτμιζε πάλι αλλά αυτή την φορά με Τηλέμαχο Χ1 1.3~1.4mm χωρίς να πειραχτούν υγρά/coil/βαμβάκια
laugh.gif
laugh.gif
laugh.gif
laugh.gif
 

tifozi

Senior Member
ECF Veteran
Feb 17, 2016
187
505
Athens, Greece
Αααα και εσυ εδώ ? Να κανονίσουμε για κανένα καφέ στην Πεντέλη πάνω που έχει δροσιά :) :) Να σου δείξω και κόλπα που δεν ξέρεις :pervy::pervy::pervy: :pervy: :banana::banana::banana:

To δύσκολο δεν είναι τα υγρά, αυτό είναι το πιο εύκολο, (1) ξεβιδώνεις καμπάνα και τανκ μαζί ανάποδα και βουαλά. Το κομμάτι της εγχείρισης που θέλει προσοχή να μην πειραχτούν springcoil & βαμβάκια είναι το (2) ξεβίδωμα του housing από την βάση και το (3) ξεβίδωμα/βίδωμα του Center Post Extension από το Center Post. Σ'αυτό το τελευταίο, χρειάζεται λίγο νύχι για να κρατά κόντρα από το πάνω του positive Center Post για να μην γυρίσει, και στο ξεβίδωμα και στο βίδωμα, αυτό είναι το πιο δύσκολο. Μετά (4) χώνεις το mesh-o-tube μέσα στον πόλο από την κάτω μεριά ενώ κανονικά έχεις μέσα στο housing βαμβάκια/coils και (5) ξαναβιδώνεις το Center Post Extension πάλι κρατώντας κοντρίτσα με το νύχι στην πάνω μεριά. (6) Βιδώνεις housing στην βάση και (7)τανκ + καμπάνα πάλι ανάποδα αφού μέσα είναι τα υγρά. Προσοχή βέβαια καλό πλύσιμο στα χέρια πριν μην αφήσουμε βρώμα ή μυρωδιές.

5 λεπτάκια και πολύ λέω. Θανάση έχεις φτιάξει ΤΟ εργαλείο !!! Παίζει καταπληκτικά ΟΠΩΣ θέλει ο καθένας, από 8watt (8-9 watt κάνω εγώ) και σφικτές μέχρι full πνευμονικές (με το o-ring τρυκ που έχεις γράψει) και 30-40....Watt !!!

:thumb::thumb::thumb::thumb::thumb::thumb::thumb::thumb:
 

tifozi

Senior Member
ECF Veteran
Feb 17, 2016
187
505
Athens, Greece
Θανάση 2 ερωτήσεις
Α. Αν στο V2+ μου, αγοράσω
  1. Tilemahos X1 Negative Base
  2. Tilemahos X1 Sandwich Plastic
  3. Tilemahos X1 Center Post (Hole of 2mm)
θα δουλέψουν με το Tilemahos V2+ Housing (4mm channels) ???

Ή πρέπει να αγοράσω και το Tilemahos X1 Housing V2 (4mm channels) ???
Έχουν διαφορές αυτά τα 2 housing, αυτές τις 2 τρύπες σε σχήμα χαμόγελου στην κάτω μεριά.

Β. Αυτό μπορώ να το αγοράσω από τον drAntismoke ??
zirconium-wire-035mm-27awg-10mts.jpg

Επίσης γράφεις TCR 0.0044 !
 
Last edited:
  • Like
Reactions: APOSTOLOS M

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
εννοειται οτι για καφε ειμαι μεσα Μανθο. Στο Μαρουσι μενω, ειμαστε διπλα !

Το TCR μαλλον ειναι λαθος. Η ταμπελα ειναι του Ισπανου.

Στον antismoke δεν υπαρχει το συγκεκριμενο συρμα

Αν στον Τηλεμαχο V2 βαλεις τα κομματια που αναφερεις, δεν υπαρχει ουσιαστικο προβλημα. Απλως το πρωτο collector tank δεν θα δουλευει αλλα αν ξερεις να χειριζεσαι το liquid control δεν θα εχεις κανενα προβλημα

Ο τροπος που περιεγραψες για την τοποθετηση του mesh ειναι εξαιρετικος παντως! Εισαι μαγκας λεμε!!!!
 
  • Like
Reactions: APOSTOLOS M

tifozi

Senior Member
ECF Veteran
Feb 17, 2016
187
505
Athens, Greece
Ωραία ευχαριστώ που μου είπες για την ταμπέλα γιατί αν είναι το ίδιο σύρμα με αυτό ΄που έχω τότε το TCR είναι 110-120. Εκεί παίζει τέλεια. Στα 440 ούτε για αστείο. Πρέπει να αλλάξει ταμπέλα και εικόνα στο site γιατί θα έχεις γκρίνιες.

Μαρούσι :)

Ωραία, από βδομάδα τότε. Άντε, γιατί τον επόμενο καφέ ο Στέλιος @steliosss θα τον κανονίσει Αίγινα ή Αγκίστρι !! :lol: :lol:
 
Last edited:

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
αχαχαχαχαχαχαχαχα!

το Περαμα ηταν σφηνα για να συναντησει καποιο φιλο Μανθο. Ο Στελιος δεν εχει προβλημα με Παρνηθα.

Θα του πω να το αλλαξει το TCR, οκ
 
Last edited:

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
θα τον παρω τηλ για να ερθει και ο Στελιος Μανθο. Το ξερω οτι τον πειραζεις και επισης ξερω οτι οπου ναναι θα μπει και θα σου κανει τα ιδια αχαχαχα
 

APOSTOLOS M

Senior Member
May 8, 2016
139
339
58
ATHINA HELLAS
Επ σας τσακωσα! Κανονιζετε καφεδακι, ε?
Οταν γυρισω θα εγχειρισω και το δικο μου X1!
Θανο αυτα που σου εστειλα μη ξεχασεις. Ο,τι εχεις ειπαμε.
Θα μπει το vir στο Esterigon και δε θα εχω ατμοποιητη να βαλω πανω.
 
Status
Not open for further replies.

Users who are viewing this thread