• This forum has been archived

    If you'd like to post a thread, post it here instead!

    View Forum

Polish projects (mods)

Status
Not open for further replies.

ooSTURMoo

Moved On
Mar 8, 2011
207
39
44
POLAND
Nie krępujcie się :)

To może ja zacznę. To jest mod nad którym właśnie pracuję. Nazwałem go G-TANK:

977epy.jpg


r06yyw.jpg


2b35s9.jpg


2m6lnkj.jpg


33c7j9f.jpg

Koncepcja jest prosta, połączyć a2 Bulli Smoker i mój a2 Genisis w jedną całość. Wszystkie elementy ze stali nierdzewnej, tyczy się to także zbiornika na liquid. Mamy pewność że liquid nie będzie oddziaływał z materiałem. Ponadto G-TANK będzie prawdopodobnie na lata, jest po prostu "niezniszczalny" :)

Jedyny minus to taki że nie widzimy z zewnątrz ile pozostało liquidu, ale w zamian za to z łatwością będziemy mogli to sprawdzić.

Atomizer: Mamy tu dwie możliwości, G-TANK dostosowany będzie do knota z siatki mesh jak również do sznurka z kartków. Czyli zakładamy i vapujemy to co naprawdę lubimy.

Problem z nasączeniem knota załatwia nam grawitacja. Zbiornik jest nad grzałką, a dymek przechodzi pomiędzy zbiornikiem a osłoną prosto do ustnika.

Conektor 510, czyli najbardziej popularny. Do G-TANKA zrobiłem cover pod EGO z którym ładnie się prezentuje, ale tak naprawdę będę używał go do GGTSa.


Pierwsze testy, niebawem.....

PS
Jak ktoś jest ciekawy postępów to tu można śledzić temat:
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/modders-forum/193143-g-tank.html
 
Last edited:

utak3r

Senior Member
ECF Veteran
Verified Member
Jan 7, 2011
155
6
49
Szczecin, Poland
Bardzo proszę o wstawianie zdjęć i opisów modów.

But... if I have anything interesting to show, I used to put it in the proper forum section. Can't see the reason for putting it twice on the same forum.


PS.
Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do pisania po polsku tutaj ;) Całkowicie odruchowo napisałem po angielsku. W każdym razie - sądzę, że znacznie lepszy efekt będzie, gdy posty na TEN temat wylądują tam, gdzie ich miejsce :) Takie moje zdanie - niekoniecznie słuszne...
 

jimixxx

Senior Member
ECF Veteran
Verified Member
May 29, 2011
76
20
Poland
Dla tych, którzy słabo posługują się jęz. angielskim (jak np. ja), opisywanie ciekawszych modów także w naszym dziale jest dużym ułatwieniem... Translator nie odda tego co przedstawia autor w sposób dokładny i rzetelny.
No i wiadomo - rozsławia też nieco nasz dział :)
Przyznam, że na mody ooSTURMoo (Gerard skorzystam z nicka z ECF :) ) aż ślinka leci... :rolleyes:
 

ooSTURMoo

Moved On
Mar 8, 2011
207
39
44
POLAND
Właśnie siedzę nad listą. Robię ja na podstawie wpisów na forum i wiadomości prywatnych. Osoby wpisuję w kolejności w jakiej zgłosili zainteresowanie. Jak wszystko pójdzie po mojej myśli i G-TANK będzie w 100% sprawny, wyśle do tych osób wiadomość czy nadal są zainteresowani. Jeśli tak to pozostaną na liście i w takiej kolejności dostaną gotowy produkt.
 

jimixxx

Senior Member
ECF Veteran
Verified Member
May 29, 2011
76
20
Poland
Właśnie siedzę nad listą. Robię ja na podstawie wpisów na forum i wiadomości prywatnych. Osoby wpisuję w kolejności w jakiej zgłosili zainteresowanie. Jak wszystko pójdzie po mojej myśli i G-TANK będzie w 100% sprawny, wyśle do tych osób wiadomość czy nadal są zainteresowani. Jeśli tak to pozostaną na liście i w takiej kolejności dostaną gotowy produkt.
Więc pozostaje mi potwierdzić mój poprzedni post. :thumbs:
 

Mellan

Full Member
Jun 12, 2011
23
0
58
Szczecin, Poland
Mniej profesjonalnie :) typowo homemade.

Mod kartomizera CE2 by Mellan


CE2 to ceniony przez wielu i chyba najczęściej modowany kartomizer. Dorzucę więc cegiełkę w temacie, jaką dziś sobie wystrugałem

Ogólnie jednymi z moich ulubionych są clearomizery ze względu na wizualną kontrolę liqu jaką dają i znośny smaczek. Niestety, te nieszczęsne tulejki (pomijając kontrowersje odn. możliwych reakcji z niektórymi aromatami) są dość kruche.

Przeglądając fora natknąłem się na wiele modyfikacji (by Dell i innych), ale cóż: stosując uszczelki na dość krótką podstawę CE2 i osadzając to w strzykawce 5ml nie wygląda na zbyt stabilne mechanicznie. Tokarkami ani innymi umiejętnościami nie dysponuję, zresztą niektóre rozwiązania IMO wydają mi się przerostem formy nad treścią.

Wziąłem więc klasyczny CE2 w metalowej tulejce, obdarłem z papierka, wyjąłem tuleję z pomocą kartomizerka M401, zrobiłem po dwa krótkie nacięcia u dołu i u góry (razem cztery), złożyłem kartomizer standardowo modując uszczelkę główną (podcięcie rowków, wycięcie środkowego kołnierzyka) i zapakowałem to w przyciętą tulejkę strzykawki BD 5ml uszczelniając znanymi i lubianymi uszczelkami silikonowymi z castoramy.

mod600.jpg


Stabilnie jak diabli, zero przecieków, obojętne chemicznie tworzywo strzykawki i silikon, wizualna kontrola stanu płynu, pojemność robocza 3,5ml.
W razie padu grzałki wystarczy rozebrać i zapakować do tulei wnętrze z klirka.
p.s. Bateria Xpower z przejściówką - nie zmieniam, bo wielkością i pojemnością mi pasuje, osłonki nie zakładam (w miejscu przewężenia zazwyczaj mam kciuk).

p.s. sorry,pl-vap (2paczki) ;)
 
Last edited:

Kasia

Super Member
ECF Veteran
Jun 29, 2011
539
302
USA
To ja też się pochwale swoim dziełem.
CE2 Tank by 2paczki
Wysokość zbiornika: 55mm
Szerokość/średnica: 20mm
Pojemność całkowita około 5ml
Pojemność do wykorzystania na liquid około 4ml
Wykorzystany materiał: PMMA XT (Plexa)
Tank korzysta z specjalnie przyciętych metalowych kartomizerów CE2.
p1070040m.jpg


tank1z.jpg




PL-vap - Kapitalne!!!
Podobny mod ktory kupilam sprawuje sie jak dotad bardzo fajnie (nie cieknie), bardzo latwy w obsludze.
Dokupilam kilka od razu przycietych cartomizerow do wymiany aby nie placic za caly.

Ready_Made_Cut_E_4d981921f0c2b_90x90.jpg
 

lesmie

Full Member
May 28, 2011
48
4
Wrocław Poland
Tank własnej roboty pod watkowy kartomizer typu soft tip, do ProVari i nie tylko. (koszt 1,80 zł.)

Kupujemy dwie trzyczęściowe strzykawki o poj. 20 ml.



Przecinamy strzykawki aby wyjąć tłoczki i ściągamy gumowe nakładki, następnie ucinamy na wymiar rurkę ze strzykawki o długości ok 35 mm i wygładzamy pilniczkiem lub ostrym nożem obcięte krawędzie. W wyjętych gumowych tłoczkach wybijamy otwory o średnicy 8 mm (kartomizer ma 9 mm) aby było szczelne. Do tego celu posłużył mi stary atomizer ( na zdjęciu jest na dole) od jakiegoś starego e-p, z brzegiem podostrzonym pilniczkiem.



Nałożony gumowy tłoczek na kartomizer.



Nałożony z jednej strony kartomizer z tłoczkiem, to samo robimy z drugiej strony.



Gotowy tank, pojemność ok 7 ml. (minus obiętość kartomizera z watką w środku)



Przed złożeniem trzeba po obu stronach w kartomizerze, nieco powyżej dolnego tłoczka, po obu stronach, zrobić dwa nacięcia (szczeliny) brzeszczotem, w celu dopływu e-liquidu z tanka do kartomizera.
 
Last edited:

lesmie

Full Member
May 28, 2011
48
4
Wrocław Poland
Zrobiłem go niedawno, wcześniej używałem podobnego, ale był wytoczony z bardzo grubego plexi i mało wchodziło e-liquidu ok 2,5 ml. Do tego wchodzi mi ponad 6 ml i wolę tego używać, bo wreszcie starcza mi na cały dzień e-palenia bez potrzeby uzupełniania płynu i nie trzeba go rozbierać przy uzupełnianiu płynu, dopiero przy wymianie kartomizera. Jest stabilny, nie cieknie, nie trzeba używać żadnego kleju, uzupełniam e-liquid strzykawką z cienką igłą którą delikatnie wsuwam do zbiorniczka pomiędzy tłoczkiem a ścianką rurki.
Bardzo łatwo jest go zrobić i kosztuje tylko tyle ile kosztują dwie strzykawki 1,80 zł.
 

jimixxx

Senior Member
ECF Veteran
Verified Member
May 29, 2011
76
20
Poland
Dzięki jimixxx :)

Mam ostatnio aż za dużo pomysłów.

Na ECF jest dział mody ale ten będzie stricte Polski. Ten temat powinien zaprezentować innym że my też potrafimy robić mody.

Nie wiem, co jest grane, ale nie da się wejść na temat o G-Tanku... Wyświetla mi komunikat - "Invalid Forum specified. If you followed a valid link, please notify the administrator" :(
Chyba, że u mnie jakaś kiszka...
 
Status
Not open for further replies.

Users who are viewing this thread