Έλληνες (Iatty)

Status
Not open for further replies.

blue_gr

Super Member
ECF Veteran
Verified Member
Nov 28, 2011
567
349
49
Athens,Hellas
Μεταφερω την απαντηση σου στο ελληνικο αν μου επιτρεπεις...

Gabriel ξέχασες να μεταφέρεις και αυτή την απάντηση

ειλικρινα δεν θυμαμαι να εφτιαξα ποτε πλαστικη καμπανα Νικο. Πιθανον ομως και να κανω λαθος. Με πιανεις αδιαβαστο σημερα

Έτυχε να γνωρίσω τον Γεράκιο (2011) ο οποίος έχει στην κατοχή του έναν από τους 3 (κατά τα λεγομενά του) πρωτότυπο Ιαττυ που του έδωσε ο imeo.Μπορείς Κώστα (Vougiouklakis) να πάς και να τον δείς από κοντά που έχει πλαστική καμπάνα ολόιδια με αυτή της αγγελίας (vaporwall),γιαυτό σε ρώτησα πώς είσαι τόσο κατηγορηματικός ότι ο πρωτότυπος δεν έχει πλαστική!

Ότι και να είναι δεν με νοιάζει απλά κουβέντα κάναμε για του λόγου το αληθές τίποτα άλλο.
Καλή καρδιά!
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
blue, Ο Γερακιος αποκλειεται να εχει 3 πρωτοτυπους Iatty. Δεν ειχα κανενα λογο να του δωσω 3 πρωτοτυπους. Επισης δεν εγραψα ακριβως αυτο που ηθελα να πω οταν με ρωτησε ο Γαβριηλ για το συγκεκριμενο θεμα. Αυτο λοιπον που δεν ειπα και το λεω τωρα ειναι οτι ειναι μαλλον αδυνατον να εφτιαξα πλαστικη καμπανα διοτι ποτε δεν θα εβαζα πλαστικο πανω απο την αντισταση. Επισης δεν θα εφτιαχνα πλαστικο ορθογωνιο για να μου φαει χωρο οταν ψαχνω συνεχως τροπους να μειωσω σε μηκος και να αυξησω σε χωρητικοτητα. Με βεβαιοτητα λοιπον ας πουμε 90%, αυτη η καμπανα δεν ειναι δικη μου, διοτι θυμαμαι τωρα που το συζηταμε οτι αυτη την φωτο με αυτη την καμπανα την βλεπαμε με τον Βασιλη και γελασαμε με την χαζομαρα του κατασκευαστη να βαλει πλαστικο ακριβως πανω απο την αντισταση.

Ο μονος τροπος για να σιγουρευτω θα ηταν να την δω αυτη την καμπανα. Θα σου ελεγα σιγουρα αν ειναι δικη μου απο την ποιοτητα της κατασκευης
 

blue_gr

Super Member
ECF Veteran
Verified Member
Nov 28, 2011
567
349
49
Athens,Hellas
Θανάση όπως γράφω και πιο πάνω είπα ότι έχει έναν ο Γεράκιος ο Μιχάλης τον οποίον μου τον έδειξε κιόλας.
Αυτός μου είπε ότι είχες βγάλει 3 πρωτότυπα ιαττυ και ότι ένα έχει αυτός ένα 'εχεις εσύ και το άλλο αν θυμάμαι καλά δεν είμαι όμως σίγουρός έχει ο αδερφός του.Ειλικρινά δεν ξέρω κάτι άλλο
 

madgr

Super Member
ECF Veteran
Verified Member
Jan 21, 2012
578
264
Athens, Greece
Παιδιά μετά από περίπου 2 εβδομάδες κάτοχος Iatty έχω να πω ότι δεν την παλεύει με φυτίλι συνολικά (είτε ένα είτε διπλό κτλ) μεγαλύτερο από 2mm να περνάει από την καμπάνα? Συμβαίνει σε όλους αυτό?

Τι θέλω να πω. Το πρώτο μου σετάρισμα και μερικά επόμενα ήταν με μονό 1,5 και μονό 2mm. Έπαιζε μια χαρά. Μετά πήγα σε διπλό τοπικά πάλι μια χαρά αλλά προσπαθούσα να του αυξήσω την τροφοδοσία. Οπότε πήγα σε 2x2mm όχι τοπικά..ολόκληρο. Και όταν κάνω πολύ συνεχόμενα (ή σε chain vaping) μου βγάζει καμένο..δεν μιλάμε καν για μονό 3άρι. 3,5 δεν μου πέρασε καν από το μυαλό. άρα καταλήγω στο συμπέρασμα ότι "πνίγεται" το φυτίλι εκεί που κλείνει η καμπάνα-κόνος.

Πείτε κανά καλό σετάρισμα. Αλλά κάτι αξιόπιστο.
 

madgr

Super Member
ECF Veteran
Verified Member
Jan 21, 2012
578
264
Athens, Greece
Έτσι ήμουν μόλις τώρα τις 3 τελευταίες μέρες και μου βγάζει καμένο..αλλά την "καμπάνα" δεν την έχω ανοιχτή. Ούτε σφιχτή όμως. απλά ...βιδωμένη.

Αν έχω λίγο ξεβιδωμένη την καμπάνα έχω μπουρμπουλίθρες.. :p
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
περναει υγρο απο κενα που αφηνει το φυτιλι mad. Τοποθετησε σωστα τα φυτιλια και μην βαζεις οποιοδηποτε φυτιλι. Τα καναλια ειναι φτιαγμενα για 2mm φυτιλι. Μπορεις και 2,5mm αλλά οχι 3 και 3,5
 

CaptSteve

Airborn ECF Guru
ECF Veteran
Verified Member
Nov 20, 2011
14,537
40,523
41,000ft at M 0.85
Συμφωνώ και επαυξάνω Μάνο

μπουρμπουληθρες?
τι ειναι αυτο?
κατι κανεις λαθος φιλε Mad
τερμα ανοικτη η καμπανα και δεν εχω μπουρ μπουρ
και οταν λεω τερμα ενοω τερμα:lol::lol:
 
Status
Not open for further replies.

Users who are viewing this thread