Έλληνες (pp)

Status
Not open for further replies.

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
σε ευχαριστω πολυ Ωμεγα. Αλλά περισσοτερο σε ευχαριστω γιατι εισαι αυτος που προσφερες πολυτιμη βοηθεις την περιοδο που μετεφερες ολες τις αιτησεις για pp απο το Ελληνικο στο ξενο φορουμ. Σε ευχαριστω και παλι για την εξαισια κινηση:)
 

ArXoS

Senior Member
ECF Veteran
Verified Member
Jan 2, 2012
145
61
Athens
www.greekmasa.gr
Θανάση, παρακολούθησα τη συνέντευξη από το VPLive
Συγχαρητήρια, πολύ καλές ιδέες :thumb:
Μια απορία και μία παράκληση ..

Απορία :
Η αντίσταση για να δέσει σε αυτό το Ceramic Housing, θα θέλει 2 άκρα σύρματος ΝR ή θα αρκεί μόνο ένα, αυτό που θα κατεβαίνει μέσα από το κανάλι του κεραμικού ;

Παράκληση:
Μην βιαστείς να τη κυκλοφορήσεις, δοκίμασε τα πάντα (βάσεις, κεραμικά, nuts κτλ) ωστε να είσαι απόλυτα βέβαιος οτι δεν θα μας βασανίσει όπως ο Οδυσσέας με διαρροές, σφυρίγματα κτλ. Ας αργήσει και λίγο, δεν χάθηκε ο κόσμος, αρκεί να είναι Plug'n'Play και όχι Plug'N'Pray :nun:



.. και ένα σχόλιο : στα αγγλικά το ίμεο (τονισμός !!) και πενέλοπε με ξάφνιασαν. Σαν ασιάτικα ακούστηκαν :laugh:

Και πάλι συγχαρητήρια :thumb::thumb:
 
Last edited:

CaptSteve

Airborn ECF Guru
ECF Veteran
Verified Member
Nov 20, 2011
14,537
40,523
41,000ft at M 0.85
Ο Οδυσσέας ArXos δεν είχε ποτε προλήματα κατασκευής η σχεδιασμού. Το πρόβλημα με τον Οδυσσέα ήταν ότι είχε πολλά μέρει και είναι σχετικά περίπλοκος για πολύ κόσμο. Επίσης επειδή όλοι δεν χρησιμοποιούν το ίδιο πάχος σύρματα μερικοί με πιο χοντρά σύρματα και όχι τόσο μαλακα είχαν πρόβλημα διαρροής.
Έχω δυο Ody και ουδέποτε είχα έστω μια διαρροή λόγο σχεδιασμού. Δεν θέλω με αυτά που γράφω "να στην πω" απλά τα προβλήματα ήταν λόγο λαθών των χρηστών και όχι του προϊόντος


Θανάση, παρακολούθησα τη συνέντευξη από το VPLive
Συγχαρητήρια, πολύ καλές ιδέες :thumb:
Μια απορία και μία παράκληση ..

Απορία :
Η αντίσταση για να δέσει σε αυτό το Ceramic Housing, θα θέλει 2 άκρα σύρματος ΝR ή θα αρκεί μόνο ένα, αυτό που θα κατεβαίνει μέσα από το κανάλι του κεραμικού ;

Παράκληση:
Μην βιαστείς να τη κυκλοφορήσεις, δοκίμασε τα πάντα (βάσεις, κεραμικά, nuts κτλ) ωστε να είσαι απόλυτα βέβαιος οτι δεν θα μας βασανίσει όπως ο Οδυσσέας με διαρροές, σφυρίγματα κτλ. Ας αργήσει και λίγο, δεν χάθηκε ο κόσμος, αρκεί να είναι Plug'n'Play και όχι Plug'N'Pray :nun:



.. και ένα σχόλιο : στα αγγλικά το ίμεο (τονισμός !!) και πενέλοπε με ξάφνιασαν. Σαν ασιάτικα ακούστηκαν :laugh:

Και πάλι συγχαρητήρια :thumb::thumb:
 
Last edited:

porto13

Senior Member
ECF Veteran
Verified Member
Apr 24, 2012
85
24
70
Hellas
Η αληθεια ειναι καπταιν οτι στην αρχη,οταν την μια ακρη του σύρματος nr την "πάταγε" το δαχτυλίδι,εκει ναι είχαμε κάποιες διαρροές.Απ την στιγμή που "ριξαμε" το nr μεσα στο αυλάκι του κεραμικού,εκει ολα ήρθαν στην θεση τους!!
Ο Οδυσσέας arxos δεν είχε ποτε προλήματα κατασκευής η σχεδιασμού. Το πρόβλημα με τον Οδυσσέα ήταν ότι είχε πολλά μέρει και είναι σχετικά περίπλοκος για πολύ κόσμο. Επίσης επειδή όλοι δεν χρησιμοποιούν το ίδιο πάχος σύρματα μερικοί με πιο χοντρά σύρματα και όχι τόσο μαλακα είχαν πρόβλημα διαρροής.
Έχω δυο ody και ουδέποτε είχα έστω μια διαρροή λόγο σχεδιασμού. Δεν θέλω με αυτά που γράφω "να στην πω" απλά τα προβλήματα ήταν λόγο λαθών των χρηστών και όχι του προϊόντος
 
Last edited:

CaptSteve

Airborn ECF Guru
ECF Veteran
Verified Member
Nov 20, 2011
14,537
40,523
41,000ft at M 0.85
Porto ακριβώς αυτό έλεγα. Αν χρησιμοποιείς πιο χονδρο σύρμα και το πιάνεις στο δαχτυλίδι θα υπάρχει πιθανότητα διαρροής αν όμως χρησιμοποιείς το κανονικό 0.13-0.20 δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ εδώ και 3-4 μήνες που δουλεύω τους Ody ποτε δεν έχω ρίξει το NR στο αυλάκι. Πάντα πιανω το σύρμα στο δαχτυλίδι
Αν δεις το video του scott igetcha69 στο youtube έτσι ακριβώς το κάνω και ποτε δεν είχα πρόβλημα. Έχω και .999 ασημι σύρμα 0.32 και αυτό έτσι το δουλεύω αλλα επειδή είναι μαλακό δεν έχει πρόβλημα
Αυτό που θέλω να πω είναι δεν είναι θέμα σχεδιασμού αλλα επειδή υπάρχουν τόσοι πιθανοί συνδυασμοί μερικοί είχαν πρόβλημα με αυτό που κάναν
 

CaptSteve

Airborn ECF Guru
ECF Veteran
Verified Member
Nov 20, 2011
14,537
40,523
41,000ft at M 0.85
PROTEUS

Some Features / Characteristics:

17mm width
97mm length
160mm total length in combination with Penelope
14500 battery
Venting cap like GGTS
Engraved tube
No spring anywhere inside Proteus (battery or button)-
Adjustable front cap so battery will always make contact even without a spring
Adjustable airflow control (like GGTS)
Adjustable voltage control
Separate electronic button (goes on and off anytime from the main tube for easy replacement in case of electronics failure
connection for 510 based atomizers
Button functions:
lock-unlock option
protection to avoid putting in the battery the wrong way
short cirquit protection
Variable voltage device
Cut current if button gets pressed more than 14 seconds
flat silicon or acrylic button
 

ArXoS

Senior Member
ECF Veteran
Verified Member
Jan 2, 2012
145
61
Athens
www.greekmasa.gr
.. πρόβλημα με τον Οδυσσέα ήταν ότι είχε πολλά μέρει και είναι σχετικά περίπλοκος για πολύ κόσμο. Επίσης επειδή όλοι δεν χρησιμοποιούν το ίδιο πάχος σύρματα μερικοί με πιο χοντρά σύρματα και όχι τόσο μαλακα είχαν πρόβλημα διαρροής.

captain, να σε πληροφορήσω οτι χρησιμοποιώ ό,τι πιο μαλακό και λεπτό υπάρχει για ΝR σύρμα, silver 0.18mm, οπότε δεν παίζει αυτό που λες .. Όσο για τα προβλήματα του Οδυσσέα, τα έχει πει και ο ίδιος ο Θανάσης, τα έχει βγάλει και σε videos με τα mesh στο ένα άκρο, με το διπλωμένο σύρμα μέσα στο κανάλι, σήμερα το είδα και στην συνέντευξη που είπε για τη διάμετρο του κεραμικού πως περνάει το υγρό κ.α

Το θέμα μας δεν είναι να βγάλουμε τον Οδυσσέα σκάρτο, Οδυσσέα έχω και ατμίζω και τον θεωρώ και τιμή μου και μαγκιά μου. Έθεσα ένα ερώτημα στον Θανάση μπας και καταφέρουμε και κάνουμε το καλό καλύτερο για δικό μας συμφέρον, μιας και γουστάρουμε Οδυσσέα με χίλια


edit:
Τώρα διάβασα και τα επόμενα posts, έχουν δίκιο τα παιδιά, είμαστε εκτός θέματος, εδώ μιλάμε για PP. Δεν μπορώ να το διαγράψω (ecf :(), ας το μεταφέρει moderator στη σωστή θέση ή ας το διαγράψει .. sorry για το oftopic αλλά ...
 
Last edited:

Xandro

Full Member
Apr 23, 2012
15
2
69
Greece Thessaloniki
Ο Οδυσσέας ArXos δεν είχε ποτε προλήματα κατασκευής η σχεδιασμού. Το πρόβλημα με τον Οδυσσέα ήταν ότι είχε πολλά μέρει και είναι σχετικά περίπλοκος για πολύ κόσμο. Επίσης επειδή όλοι δεν χρησιμοποιούν το ίδιο πάχος σύρματα μερικοί με πιο χοντρά σύρματα και όχι τόσο μαλακα είχαν πρόβλημα διαρροής.
Έχω δυο Ody και ουδέποτε είχα έστω μια διαρροή λόγο σχεδιασμού. Δεν θέλω με αυτά που γράφω "να στην πω" απλά τα προβλήματα ήταν λόγο λαθών των χρηστών και όχι του προϊόντος
Καπετάνιε συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.Ο Οδυσέας είναι ο 1ος μου επισκευάσιμος και δεν έχω κανένα πρόβλημα,όμως όλες οι συσκευές απαιτούν κάποια προσπάθεια εξοικείωσης γιά να πάρεις αυτό που προσφέρουν.
 

CaptSteve

Airborn ECF Guru
ECF Veteran
Verified Member
Nov 20, 2011
14,537
40,523
41,000ft at M 0.85
Έχεις απόλυτο δίκιο Xandro και αυτό αποδεικνύεται ότι τα περισσότερα προβλήματα βγήκαν στις αρχές που ο κόσμος δεν τον ήξερε καλά τον Οδυσσέα και μέχρι να τον μάθουν βγήκαν μικρό προβλήματα.
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
σε ευχαριστω πολυ αρχος:)

θελουμε παλι 2 συρματα NR για να δεσουμε την αντισταση. Kαι εννοειται οτι προβληματα σταξιματων δεν υπαρχουν, η Πηνελοπη ειναι plug and play
Θανάση, παρακολούθησα τη συνέντευξη από το VPLive
Συγχαρητήρια, πολύ καλές ιδέες :thumb:
Μια απορία και μία παράκληση ..

Απορία :
Η αντίσταση για να δέσει σε αυτό το Ceramic Housing, θα θέλει 2 άκρα σύρματος ΝR ή θα αρκεί μόνο ένα, αυτό που θα κατεβαίνει μέσα από το κανάλι του κεραμικού ;

Παράκληση:
Μην βιαστείς να τη κυκλοφορήσεις, δοκίμασε τα πάντα (βάσεις, κεραμικά, nuts κτλ) ωστε να είσαι απόλυτα βέβαιος οτι δεν θα μας βασανίσει όπως ο Οδυσσέας με διαρροές, σφυρίγματα κτλ. Ας αργήσει και λίγο, δεν χάθηκε ο κόσμος, αρκεί να είναι Plug'n'Play και όχι Plug'N'Pray :nun:



.. και ένα σχόλιο : στα αγγλικά το ίμεο (τονισμός !!) και πενέλοπε με ξάφνιασαν. Σαν ασιάτικα ακούστηκαν :laugh:

Και πάλι συγχαρητήρια :thumb::thumb:
 
Last edited:

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
ahahaha, κρατας τα χρηματα εντος συνορων Βουγ:lol:
Imeo ''τελειωνε'' με την Πηνελοπη......θα τα ''χαλασω'' αλλου τα χρηματα που εχω μαζεψει...:p

Θα παρω τον καινουργιο ΙΑΤΤΥ ας πουμε....:lol:
 

Xandro

Full Member
Apr 23, 2012
15
2
69
Greece Thessaloniki
Imeo ''τελειωνε'' με την Πηνελοπη......θα τα ''χαλασω'' αλλου τα χρηματα που εχω μαζεψει...:p

Θα παρω τον καινουργιο ΙΑΤΤΥ ας πουμε....:lol:
Χαχαχαχαχα ο100στος ο1000ος Iatty θα είναι....
 
Status
Not open for further replies.

Users who are viewing this thread