Έλληνες (ufs)

Status
Not open for further replies.

Pseiras

Full Member
Nov 21, 2011
57
12
Athens
Γειά σου Θανάση και thanks για την απάντηση.
Απ' ότι φαίνεται δεν είχα καμία τύχη με τους (IKV). Οι 3 στους 4 ήταν ελλατωματικοί.:evil:

Σαββα , εδω θα βρεις τους empire bridgeless που ειναι κορυφαιοι.
Στοιχεία επικοινωνίας: 215 5303774 και στο email sales@atmistique.gr (Atmistique.gr - Everything about vaping! )
Παρε τηλεφωνο γιατι ειναι υπο κατασκευη το site.
 

periptero

Super Member
ECF Veteran
May 8, 2011
921
342
Greece
Σαββα , εδω θα βρεις τους empire bridgeless που ειναι κορυφαιοι.
Στοιχεία επικοινωνίας: 215 5303774 και στο email sales@atmistique.gr (Atmistique.gr - Everything about vaping! )
Παρε τηλεφωνο γιατι ειναι υπο κατασκευη το site.

Αχα !!! Δεν ηξερα οτι υπαρχουν και Ελλαδα...Σωστος!!!!
Εχεις δοκιμασει τους 1.7ohm ? EmpireMods LR510 1.7ohm
1) Γιατι γραφει οτι ειναι (Chrome finish) και δεν ξερω αν δεν κανει μεσα στην δεξαμενη του UFS.
2) Δεν αναφερει πουθενα οτι (Can be used with juice feeder mods), ενω αυτο το λεει για τους 1.5ohm
και
3) αν δεν υπαρχει προβλημα με τα παραπανω και τροφοδοτουνται καλα μεσα στο UFS, απο "χτυπημα-γευση" εχουμε κανενα συγκριτικο ?
 

Mosin_Sergei

Ultra Member
ECF Veteran
Verified Member
Feb 17, 2012
1,148
604
62
Nizniy Novgorod Russia
www.mebelalkova.ru
ufs2katushka.jpg ufs2katushka.gif1.jpg ufs2katushka.gif2.jpg Patriot διπλό πηνίο μου στην UFS 1,5 ohm nichrome 0,2 mm., 11 στροφές σε μια οδοντογλυφίδα (2mm.).
Το φυτίλι είναι κατασκευασμένο από steklonitiniti με μια βελόνα ραψίματος. Το φυτίλι αποτελείται από 16 σκέλη.
Γεύση, TX ακόμη 0mg. \ ml. νικοτίνη.
 

periptero

Super Member
ECF Veteran
May 8, 2011
921
342
Greece
View attachment 100651 View attachment 100652 View attachment 100653 Patriot διπλό πηνίο μου στην UFS 1,5 ohm nichrome 0,2 mm., 11 στροφές σε μια οδοντογλυφίδα (2mm.).
Το φυτίλι είναι κατασκευασμένο από steklonitiniti με μια βελόνα ραψίματος. Το φυτίλι αποτελείται από 16 σκέλη.
Γεύση, TX ακόμη 0mg. \ ml. νικοτίνη.

Δεν υπαρχει ο πατριοτ εδω και μηνες.
Τους ειχα στειλει email πριν 2 μηνες, να μαθω αν θα ξαναβγαλουν, μου ειπανε ισως τον Απριλιο.Περασε και ο Απριλιος.
Τον Μαιο αποφασισανε να κανουν διακοπες :banana:
Που να σφηξουν και οι ζεστες.... !!!!!:blink:
 

periptero

Super Member
ECF Veteran
May 8, 2011
921
342
Greece
Θαναση, πηρα το post που εκανες εδω http://www.e-cigarette-forum.com/forum/gg/198738-ufs-510-a-27.html
" Maybe its time for me to make those adapters Chi. I see that the man that desided to make them isnt so consistent. He had a nice idea but I see enough complains about those adapters so I will make them after the PP release "

Καλα νεα, αλλα αναρωτιεμαι : Θα χρειαστουμε αυτον τον ανταπτορα για να κουμπωσει το UFS στο VIR GGTS ?
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
οχι peri. Αυτο χρειαζεται μονο σε ανθρωπους που χρησιμοποιουν το UFS σε άλλα mod
Θαναση, πηρα το post που εκανες εδω http://www.e-cigarette-forum.com/forum/gg/198738-ufs-510-a-27.html
" Maybe its time for me to make those adapters Chi. I see that the man that desided to make them isnt so consistent. He had a nice idea but I see enough complains about those adapters so I will make them after the PP release "

Καλα νεα, αλλα αναρωτιεμαι : Θα χρειαστουμε αυτον τον ανταπτορα για να κουμπωσει το UFS στο VIR GGTS ?
 
Καλησπέρα παίδες.
Τι κάνετε, όλα καλά;

Την τελευταία εβδομάδα αντιμετωπίζω το εξής με το UFS.
Μόλις η στάθμη του υγρού πέσει κάτω από το clear window συνηθίζω να συμπληρώνω 1-1,5 ml. Αφού, λοιπόν, βιδώσω τα καπάκια και βεβαιωθώ ότι δεν έχω καμιά διαρροή (όπως παλιότερα λόγω μη καλής εφαρμογής του ατμοποιητή στη βάση του UFS) ανοίγω τον αέρα. Με το που θα πατήσω όμως το κουμπί για την πρώτη τζούρα το tank αρχίζει και αδειάζει όμως το υγρό δεν πηγαίνει στο CT αλλά μέσα στον ατμοποιητή καθώς και μέσα στον κονέκτορα.
Στην αρχή είπα ότι θα φταίει ο ατμοποιητής ο οποίος και θερμαίνονταν αρκετά. Σήμερα όμως τον άλλαξα και πάλι τα ίδια.

Μπορεί να φανταστεί κανείς τι συμβαίνει;
 

periptero

Super Member
ECF Veteran
May 8, 2011
921
342
Greece
Το εχω παθει κι εγω αυτο 2 φορες σε διαστημα 15 ημερων, αλλα μονο σε καινουργιο ατμοποιητη μετα απο αλλαγη.
Κι εμενα μου φαινεται περιεργο. Παντος οταν συμβαινει αυτο, το φυτιλη-αντισταση του ατμοποιητη δεν μουσκευει καθολου, αρα δεν τροφοδοτειτε.
Το μυαλο μου πηγαινει σε δυο πραγματα.
1) Με τις κινησεις που κανουμε, να ξεβιδωνει ο ατμοποιητης χωρις να το καταλαβουμε κι ετσι να φευγει το υγρο προς τον κονεκτορα.
2) Να μην τροφοδοτειτε καλα ο ατμοποιητης.

Το δευτερο βεβαια δεν πρεπει να συμβαινει στην περιπτωση σου, αφου ο ατμοποιητης σου εχει ηδη αποδειξει οτι δουλευει σωστα.
Εκτος κι αν κατι παθαινει ο ατμοποιητης οταν παιρνει ξαφνικα αερα,οταν ανοιγουμε το καπακι του UFS για να συμπληρωσουμε υγρο. Γιατι νωριτερα βρισκονταν υπο πιεση.

Αν ισχυει το πρωτο, τοτε πιστευω οτι η λυση ειναι μια : σχολαστικο περασμα με βαζελινη οπου εχει o-ring και σπειρες, ειδικα στο o-ring που καθετε επανω στην προεκταση του ατμοποιητη, ετσι ωστε οταν ξεβιδωνουμε το πανω καπακι, να μην παρασερνουμε και τον ατμοποιητη μαζι.

Ποιους ατμοποιητες χρησιμοποιεις ?
 
Last edited:
Peri καλησπέρα.

Οι ατμοποιητές στους οποίους μου συνέβηκε αυτό ήταν ένας IKV 1,5 και ένας Empire 1,8.
Δεν νομίζω να μην τροφοδοτείται καλά ο ατμοποιητής. Μάλλον υπερτροφοδοσία έχω γιατί μπαίνει μέσα πολύ υγρό και μπουκώνει. Κι αν πάρω δυνατή τζούρα μου 'ρχεται και υγρό στο στόμα.
Τώρα για το ξεβίδωμα...τι να πω.
Πάντα βάζω αρκετή βαζελίνη σε όλα τα o-rings και τις σπέιρες.
 

periptero

Super Member
ECF Veteran
May 8, 2011
921
342
Greece
Καλησπερα Σαββα...
Αν εχεις διαπιστωσει οτι δεν ξεβιδωνεται ο ατμοποιητης οταν ξεβιδωνεις το πανω καπακι του ufs η' τον ρυθμιστη υγρου, τοτε φταιει σιγουρα ο ατμοποιητης.
Το εχω παθει κι εγω με 2 empire.
 

billakosgr

Resting in peace
ECF Veteran
Oct 15, 2011
209
66
41
Athens,Greece
Και εγω τοοοοσο καιρο για το Νο1 περιμενω μπας κ το φτιαξει ρε γαμωτο.....εχει μια γευση απιστευτη....να διορθωσει και καποια ψιλο προβληματακια που ειχαν γινει κατα καιρους με αερα κλπ και θα ειναι παραδεισος:D

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 
Status
Not open for further replies.

Users who are viewing this thread