• This forum has been archived

    If you'd like to post a thread, post it here instead!

    View Forum

Plyny Nikotynowe

Status
Not open for further replies.

Kasia

Super Member
ECF Veteran
Jun 29, 2011
539
302
USA
Mam kilka wspanialych, ulubionych plynow, ktore uzywam na codzien ale dzisaj chcialabym sie z Wami podzielic co ja mysle o Sweet-Vapes.com (wysylaja do Polski) plynach nikotynowych.

Wszyscy mamy swoje smaki i gusta . Wiele razy po przeczytaniu pozytywnej recenzji kupilam probki i sie bardzo zawiodlam. Bylo tak rowniez z bardzo znanymi plynami, ktorymi wielkie rzesze ludzi sie po prostu zachwyca. Jak poczuje zapach mydla, perfum, chemii, albo wymiotow to wiem, ze nawet jak dam czas na odstanie to i tak bedzie smierdzialo. Takie probki niestety laduja w smietniku. Moj Tato Najdrozszy dawno, dawno temu juz mi mowil, ze zanim sie trafi na cos dobrego to "frycowe" trzeba czasem zaplacic, i mial racje. Tak wiec sfrustrowana czasem bylam, bo czlowiek czeka na przesylke z nadzieja a tu przykra niespodzianka. Musze Wam powiedziec, ze tak bylo wiele razy z moimi zamowieniami od znanych i popularnych producentow, szczegolnie na poczatku mojego epalenia zanim sie zorientowalam (troche) jak to wszystko "biega" jak w kazdym interesie. Czytanie recenzji "wielkich" recenzentow i ogladanie Youtube filmikow jest czasem bardzo zwodnicze, sami wiecie o tym i pewnie tez czasem przekonaliscie sie na wlasnej skorze. Czasem piekna strona internetowa, piekne opinie, encyklopedia plynow do wyboru, organiczne jak zapewniaja, naturalne skladnik i zdjecia, ze slinka leci... a tu w domu smietnik. No to jak mi juz nic nie smierdzi, nie lubie gdy zaczynam palic ... jak poczuje gorzkosc na ustach i pieczenie na jezyku. Zdarza sie czasem, ze po odstaniu ta gorzkosc odchodzi ale w bardzo nielicznych wypadkach. To takie 'wieksze nielubiane" w moim epaleniu.

A teraz co ja lubie... O tak !.. Na przykladzie Sweet-Vapes.com plynow wszystko opowiem.

Zamowilam osiem probek 6ml i 30PG/70VG : Peaches and Cream, Strawberries & Cream, Strawberries Banana Milkshake,Kona Cream, Lemon Pound Cake, Monkey Bread, Shamrocky Shake, Red Tobacco.

Wszystkie po kolei probki mi smakowaly! Tak, wszystkie po kolei mi posmakowaly. "Wymlocilam" je w ciagu paru dni, zwlaszcza ze tak sie zlozylo czasowo, ze w tym samym czasie moj nowy eGo Booster przyslali. To mialam okazje je probowac i dac dobrze"popalic" boosterowi aby zobaczyc jak sie bedzie zachowywal. Tak wiec zamowilam wiecej nowych probek.

Piekne bukiety zapachow, smaki takie jak sobie wyobrazalam i adekwatne do opisow na stronie internetowej. Zadnej gorzkosci w ustach i tylko pragnienie na stepne gladkie, pachnace zaciagniecie.Plyny te pobudzily najdelikatniejsze sensy smaku w moich ustach w sposob po prostu czarujacy. Bravo !

Peaches and Cream (Brzoskwinka w Kremie), ta puszysta slodziudka brzoskwinka. Delikatna, subtelna z kremikiem, wszysko razem gladko poskladane. Nie ma nic ostrego i niepasujacego do tego plynu. Charakter dymu nie jest ciezki, taki mily i powietrzny ale jest go duzo. Tak jakbym miala na talerzyku przwdziwa brzoskwinie i pianke kremowa i tak jakbym to wszystko podgrzala i zaraz powachala te cieple opary, wszystko razem. A na dodatek tego zapachu , to wszystko moge miec w ustach po zaciagnieciu. Pycha!

Strawberries & Cream (Truskawka w Kremie), za dobra truskawka to ja juz od dawna, dawna polowalam. Myslalam, ze plyn bedzie podobny w tonie do brzoskwinki i krem. Tutaj mam przewage truskawki i dodatek puszystej pianki.. Jak jak brzoskwinki smak poczulam natychmiast przy zaciagnieciu, w tym plynie wszystko przychodzi troszeczke pozniej, tak jak bym czekala... co dalej? i po chwili ... tak, to prawda... jest truskawka! , takie zaskoczenie cudowne. tak wiec pierwsze czuje puszysty gladki krem a nastepnie dolacza truskawka ale dobra truskawka na ktora dlugo czekalam. Nic nie czuje za duzo, wszystko z umiarem i rzetelna slodka elegancja. Dymek taki sam jak przy brzoskwince z kremem Pycha!

Strawberries Banana Milkshake (Truskawkowo Bananowa Mleczna Mieszanka), to dopiero dla mnie niespodzianka. Zamowilam ta probke ale nic wielkiego sie nie spodziewalam bo przestalam lubiec plyny bananowe. Wczesniej co zamawialam byly okropne, to za ostre to znowu chemia itp. Pomyslalam sobie... a zobacze. Tak, ten plyn to jest niespodzianka, mila niespodzianka. Nie wiem czy sie skusze zamowic samego banana (chyba tak)ale ta mieszanka zostala "wymieszana" przez prawdziwa dobra czarownice, ktora sie zna na czarach. Cuda robi ta kobieta i wielkie uklony za jej prace. Ten plyn ma przewage pysznego prawdziwego banana i czuje jego gladki niemal sliski smak. Ale ten bananek nie jest sam, poniewaz ma wspaniale towarzystwo slodkiej truskawki w smietance. To wszystko czuje po chwili od zaciagniecia. Pierwsze pomyslalam... a gdzie ta truskawka w smietance?... i po chwili wychodzi z cienia i czuje wszystko razem. I ponownie zapach i smak ten mieszanki tak gladki , tak delikatny i tak gleboki i bogaty. Dymek jak w dwoch poprzednich plynach. Pycha!

Kona Cream (Kona Krem), No wiec tak... a wiec kawa ... z tym plynem to tez odwazna bylam , poniewaz tak jak w przypadku banana nigdy do kawy wielkiego szczescia nie mialam, zawsze cos mi nie pasowalo. Musze Wam powiedziec, ze Kona Krem to byl pierwszy probka ktora palilam , a wiec poczatek mojej drogi z Sweet-Vapes.com. jako, ze pierwsza probka to troche sie bylam podekscytowana... co to wszystko bedzie warte? jak ja sie czulam po pierwszym, drugim zaciagnieciu ? zszokowana! totalnie zaskoczona! czy to mozliwe, ze ta kawa jest taka dobra... ponowne zaciagniecie ... i nie... ja sie nie myle...usmiech na twarzy i ponowne zaciagniecie i... eGo Booster do roboty!... w lewo, w prawo..i na nowo... i nowy usmiech na twarzy. i taka przyjemnosc. Jak to dobrze, ze potrafie sie cieszyc z takich malych rzeczy, ha, ha. Smak i zapach Kona Krem jest po prostu niepowtarzalny dla mnie. Jest wszystko w jednym pociagnieciu od razu. Jest kawa, jest smietanka, jest slodko i plynnie, gleboki, kunsztowny smak... wspanialy plyn i wiem napewno, ze bedzie dla mnie na liscie do codziennego palenia. Ten dym , tak jakby specjalnie do tej kawy tez jaby troszke wiecej zawiesisty jest kropka na " i "do tego plynu. Nie mam pojecia jakie skadniki Pani Producentka uzywa ale wiem na pewno, ze sa niecodzienne. Po prostu "Elegancja-Francja"! Pycha !

Lemon Pound Cake (Ciasto Cytrynowe) powiem Wam tak: jestem przykuta zlotym lancuszkiem do tego plynu. Nigdy nie przypuszczlam, ze to ciasto tak mna zawladnie. Ja to taka "ciastowa" raczej nie jestem, ja to raczej"schaboszczakowa" jestem. Ten plyn jest bogactwem smaku. O tak ! czuje tu cala game... po prostu eksplozje smaku. Slodkie ciasto cytrynowe, takie jak w domu rodzinnym na niedzielne popoludnie do kawy. Smak jest bardzo zdecydowany ale nie ma nic wspolnego z jakas ostroscia. Jest zdecydowany i konkretny... tak jakby mowil : Baaaacznosc!... do wszystkich moich sensow smaku w moich wlasnych ustach, Ta slodka baza cytrynowa jest kapitalna i razem w jednym momencie laczy sie ze smakiem slodkiego ciasta. Tutaj musze dodac takie same odczucia do innej probki o nazwie Key Lime Pie. Przepyszne dwa ciasta !

Strawberry Cheesecake (Sernik Truskawkowy),ten plyn jest z drugiej serii probek.Do tego plynu musze powrocic bo jakos nie przypadl mi do gustu. na razie. Niech postoi sobie ze dwa tygodnie i wroce do niego jak bedzie warto. Dla mnie nie ma smaku sernika truskawkowego.

Ciag Dalszy Nastapi.:laugh:
 
Last edited:

lesmie

Full Member
May 28, 2011
48
4
Wrocław Poland
Piękne opisy Kasiu tych smaków, przyjemnie się je czyta. Ja jadę na samoróbkach, kosztuje mnie to grosze, smaki głownie tytoniowe, bo one nie tylko najlepiej mi smakują, ale też nigdy mi się nie nudzą. Owocowe smakują tylko na początku, potem już nie, tytoniowe mogę palić na okrągło bez znudzenia. Cieszę się że ten booster Ci się jednak sprawdza, jak będzie możliwa wysyłka do Polski to będą na niego chętni.
 

Kasia

Super Member
ECF Veteran
Jun 29, 2011
539
302
USA
Monkey Bread (Malpki Chleb), nie wiem dlaczego taka nazwa Malpki Chleb... ale ja bardzo lubie kupic to ciasto, takie normalne ze sklepu do jedzenia. Wszyscy znaja smak naszej polskiej Chalki i zrobic taka Chalke slodsza dodajac brazowy bardzo aromatyczny cukier i troszke wanili. Od razu od zaciagniecia ten plyn ma smak znakomitej slodziutkiej Chalki. Gladki dym w ustach i czuje to slodkie ciasto razem z pachnaca subtelnie wanilia. Najbardziej sobie cenie to,ze jest smak ciasta. Porownujac to do plynow z innego zrodla to jest tak, ze np.mam ciasto waniliowe to nie czuje ciasta ale sama slodka wanilie. Nawet jak jest troche ciasta w dymku, to nie tej klasy i jakosci o ktorym pisze. O Boze... ale sie kuchareczka ze mnie zrobila . Okreslajac dokladniej Malpki Chlebek...Pamietacie jak bylismy dziecmi i w domu bylo pieczenie ciasta?... czy nie lubiliscie jesc tej slodkiej masy przygotowanej do pieczenia?... bo ja z moim Bratem to o pusty garnek do wylizania zawsze dzielnie walczylam...po polowie ! Ten smak wlasnie jest w podtekscie tego plynu. I nie ma nic co sie kloci z tym smakiem, zadnych dodatkow, ktore by mogly mi popsuc przyjemnosc. Pycha!

Fudge Brownie (Ciasto Czekoladowe), no to co... dalej jadziemy z ciastami !.. i tutaj maluka wzmianka do wielce Szanownych Czytajacych ktorzy lubia tabacco plyny, to w przyszlosci podziele sie z moimi doswiadczeniami o "Tabakowej Ekskluzywnej Popielniczce" ( tak to sobie nazwalam)...ale od innego sprzedawcy: want2vape.com Wapestain Blend PremiumTabacco: London, Stockholm, Managua i tabacco rowniez: Blondie. No a teraz wracam do kuchni... Tak, Ciasto Czekoladowe ale nie takie puszyste , takie bardziej masywne, agresywnie bogate w czekolade. W tym dymku po prostu czuje cala sciane wspanialej czekolady... ale jakiej czekolady, ciemny, slodki bogaty zapach i smak, niemal ciezki i w tym wszystkim akcent... o jejku nie smiejcie sie ... tez ... ciasta ! Tak jak w poprzednich nie ma nic zbednego i niepotrzebnego. Pycha!

Shamrocky Shake, (Shamrocky Koktail Mieszany), hm... ten cudak koktail , to ci dopiero niesamowity dym. Zamawiajac moglam wybrac opcje zimnego dodatku do tego plynu. Sluchajcie jest tak: Jak sie zaciagam to wychodzacy dym dookola jest zimniejszy i ma smak schlodzonego budyniu waniliowego a w srodku czuje smakowity slodki mietowy budyn i jest cieplejszy. No to jest prawdziwy smakowity cudak, najlepsze dymek mam na boosterze na okolo 4.4 V. Dymu mam duzo ale jest lekki i odswiezajacy, dobry na trawienie po dobrym obiedzie :). Pycha!

Sweet-Vapes napewno bedzie moim stalym dostawca w slodkosciach. Jest dla mie mila niespodzianka, ze moge zamowic nie jeden ale dobrych kilka slodkosci. Mam duzo probek to bede was informowala o nastepnych smakach. Tabacco smaki sa tez swietne, bardzo dobre. Tabacco plyny ja bardzo lubie od backwoodsbrew.net
 
Last edited:

Kasia

Super Member
ECF Veteran
Jun 29, 2011
539
302
USA
Kona Cream od SV jak do tej pory jest moją ulubioną kawówką, a sweet-vapes.com ma jedne z najlepszych "słodyczowych" liquidów na rynku :) ceny tez nie takie złe, nawet jak na nasze warunki

Witam Cie serdecznie Zora, ja jestem Kasia:laugh: A Kona Cream to przeboj, fajnie, ze lubisz. A co jeszcze palisz? Zora...O jejku jak fajnie,ze to wstapiles do Naszej Polskiej "Brygady"!!!
 

Kasia

Super Member
ECF Veteran
Jun 29, 2011
539
302
USA
mam nadzieje ze mialem swoj wklad w Twoja probe ze sweet-vapes :)
co do fudge brownie.. smakuje dokladnie tak jak pamietam z wizyty w USA. Ciezkie, czekoladowe ciastko, z czekoladowa polewa.. mniaaaam :)

A wiesz mkosmida... nie tylko miales wkad do mojej proby ze Sweet-Vapes ale dzieki Tobie znalazlam wspaniala producentke od slodyczy:laugh:.
Dzieki kochany Rodaku :toast:.... i tez pozdrawiam:p
 
Last edited:

Kasia

Super Member
ECF Veteran
Jun 29, 2011
539
302
USA
Johnson Creek Smoke Juice.

Ta firma, jest bardzo ustabilizowana o dlugim stazu produkcji plynow nikorynowych.Wszystko jest bardzo profesjonalnie, nowoczesnie urzadzone.Dobrze wyksztalceni fachowcy.Te informaje o ich stabilnosci posiadam poniekad z racji innych powiazan.

Mowi sie, ze albo ich plyny sie uwielbia albo nienawidzi. Opinie sa bardzo rozne... tak jak nasze sensy smakowe.

Zamowilam te plyny jeszcze w poprzednim roku we wrzesniu.
Chocolate Truffle i JC Original, truskawke... i kilka jeszcze ale juz nie pamietam. Plyny mi nie smakowaly. Jest bardzo trudno porownac do innych nawet dzisiaj. Plyny byly ciemne i ciezkie i jak by to powiedziec ... oleiste?.. zawiesiste? Byl w tych plynach nieokreslony dla mnie podsmak, ktory wyczuwalam w kazdym z nich. Czekolada czy truskawka zawsze ten podsmak wystepowal. Probowalam je odstac, ze moze sie zmienia ale nie bylo zmiany, w koncu je wyrzucilam.
To jest tylko moja osobista opinia i wiem, ze maja nowa linie plynow i ze sa ponoc lepsze ale majac taki duzy wybor innych producentow nie wrocilam do nich.

Jezeli jest ktos z Was jest zainteresowany tym producentem to bardzo chetnie zamowie probki i przetestuje ich nowa linie, sama dla ciekawosci czy cos sie zmienilo :p
 

Kasia

Super Member
ECF Veteran
Jun 29, 2011
539
302
USA
Pink Spot byl u mnie w marcu tego roku na "tapecie", niedlugo po otworzeniu sklepu i bardzo dobrych recenzjach.
Swietna i szybka obsluga i mile dedykacje od nich samych w przesylce i na dodatek dostalam darmowa malutka probke.
Kupilam od nich : French Vanilla, Dutch Apple Pie, Jamaican Me Crazy, Raspberry, Strawberry Cotton Candy.
Paczka pachniala wspaiale ale zaden plyn niestety mi nie podszedl. Plyny byly dla mnie za ostre i pieczace. Odstalam je tez ale nic sie dla mnie nie zmienilo. Ja nie pale plynow , ktore mi nie podchodza, wyrzucam i tak tez zrobilam... no coz kazdy ma swoje preferencje :laugh:

Mam zamowione kilka probek od : Welcome to Vermillion River Premium E-Juice
To sie odezwe jak mi poszlo :).
 

Kasia

Super Member
ECF Veteran
Jun 29, 2011
539
302
USA
Zamowilam :w00t::w00t::w00t:
:laugh:
I trzymam Cie za slowo, ze sa super ;)
Dam znac jak dojda i sprobuje, ale pewnie sobie dlugo poczekam na nie...

:banana: mikad, zobaczysz, ze beda Ci smakowaly! wysyla bardzo szybko, bede czekac jak je odczujesz :laugh:

Nie mysle, ze dlugo , ta Pani pewnie zrobi je dzisiaj i jutro powinnas dostac powiadomienie o wysylce i szybko do Francji.
 
Last edited:

Kasia

Super Member
ECF Veteran
Jun 29, 2011
539
302
USA
Vermillion River Premium E-Juice.

Zamowilam:
Caramelized Cappuccino, Florida Citrus Explosion, Kentucky Vanilla Blend, FrenchVanilla, Raspberry. Wszystkie plyny 50/50 PG/VG, 5mg nikotyny oprocz Kentucky Vanilla Blend 20mg.

Paczka przyszla bardzo szybko i plyny byly bardzo dobrze zabezpieczone a takze wszystkie buteleczki byly swietnie uszczelnione. Mialam do wyboru albo plastikowe albo szklane, to wybralam szklane z pipetkami. Do tego producent dodal cztery malutkie 5Ml plastikowe puste buteleczki. Absolutnie swietne brazowe szklo i bardzo estetyczny srebrny stiker z logo firmy, adresem firmy i generalna informacja co plyn zawiera.

Plyny sa przezroczyste bez zabarwien, sa bardzo czyste w paleniu tzn. nie czulam absolutnie chemii, mydla, perfum albo innych "niedobrosci". Sa gladkie jak atlas w paleniu i bardzo dobrze dymia.

Opisuje za porzadkiem jak probowalam:

Raspberry ( Maliny)... Czekalam na... malinki ale w smaku to ich za duzo nie bylo. Smak, nie powiem, bardzo smaczny ale nie malinkowy dla mnie. Jest troche malinki ale dosc dlugo zastanawialam sie co tu jest wiecej w tym smaku. Tak ... wyczulam w tym plynie sliwke. Ale nie swieza sliwke tylko suszona. Tak bym to ujela. W nazwie plynu podano malinki a to jest suszona i milo wilgotna sliwka z dobrze dojrzalymi malinkami. Ja lubie suszone sliwki ale nie jem ich za czesto ( sa swietne do bigosu domowego... i na... zatwardzenie tez dobrze dzialaja:p). Tak wiec plyn w smaku dobry z bardzo ladnym dymkiem ale nazwa nie jest adekwatna.

Caramelized Cappuccino . Aaa...ha...! to jest po prostu moja codzienna kawa, ktora robie rano na pobudke od lat...i wlasnie sobie zrobilam aby sie dialektowac podwojnie (wcale nie jest rano). Moj ulubiony gatunek kawy to French Rost. Do tego syrop karmelowy i cukier i smietanka... oh... tak slodko i to samo co w filizance. Wszystko jest wymiksowane z umiarem. Czuje swietny karmel ... ale ktory nie przytlumia kawy. Dymek gesty i zbity i po prostu finezja. Taka jestem " rozpuszczona " na plynach od Sweet Vapes, ze nie latwo mi bedzie teraz dogodzic. Ale ta karmelowa kawa od Vermillion River zasluguje na oddanie jej sprawiedliwosci i moge smialo uzyc porownania ze SV. Smakowo rozne ale jakosc palenia i smak wspanialy. Na pewno zamowie duza buteleczke. Pycha!

Kentucky Vanilla Blend. Chcialam tu sprobowac tytoniwo waniliowy smak. Taki slodki tyton z troche wanilii. Nie widze tu nic wspanialego dla mnie ale jakosciowo bardzo dobry. Ten plyn ma 20mg nikotyny... a ja teraz zeszlam bardzo nisko... to jak sie zaciagnelam... to tak mnie "sieklo" az mi sie w glowie na chwile zakrecilo. To tyle o tym.

FrenchVanilla. Palilam lepsze, nie jest zly ale to tylko wanilia... a ma byc French Vanilla. Roznica jest zasadnicza bo French Vanilla ma bardzo piekny, bogaty aromat a tu nie czuje tego. Jakosc bardzo dobra... ale znowu klopot z nazewnictwem.

Florida Citrus Explosion. No... nareszcie w tym plynie wszystko dla mnie sie zgadza. Bardzo smakowity cytrusowy napoj. Czuje pomarancze, mandarynki i troszeczke cytryny. Ale nie tak swiezo wycisniete soki i wymieszane ze soba. Dla mnie ten plyn smakuje jak gesty smaczny napoj, ktory pijemy bez innych dodatkow. Bo jak kawa to i kawaleczek ciasta jest przyjemnie zjesc. Nie tutaj ... ten plyn musi byc samotnym pieknym Ksieciem. Dymek nie jest lekki i smak tez, jest bogaty i aromatyczny. Na pewno zamowie wiecej. Pycha! :)
 

mikad

Senior Member
ECF Veteran
Verified Member
May 28, 2011
106
15
France, dept. 77
Kasiu, dziekujemy za kolejne opinie.
Ja juz dostalam potwierdzenie wyslania moich probek. Teraz juz tylko czekam na przybycie i raczej obstawiam dluzsze czekanie, nie spodziewam sie ich w przyszlym tygodniu. Niestety przesylki zza Wielkiej Wody nie przylatuja do nas szybko :?:
Nie jestem fanka cytrusowych, czy waniliowych smakow, ale truskawki, kawe i czekoladke to my lubimy, oj tak :p wiec poszly na tapete i dam znac czy podzielam twoje zdanie o nich.
Ech nie moge sie doczekac juz, tak dawno nie palilam zadnych dobrych "slodyczy"...
Milego weekendu :vapor:
 
Status
Not open for further replies.

Users who are viewing this thread