Ελληνες (γενικα) 2

Status
Not open for further replies.

CaptSteve

Airborn ECF Guru
ECF Veteran
Verified Member
Nov 20, 2011
14,537
40,523
41,000ft at M 0.85
καλα εσυ δεν δουλευεις ρε στελιο;χαχαχαχα.ακομα ρεπο εχεις;

Μακη εχω Simulator αυτες τις μερες. Ειχα απο τις 5 το πρωι μεχρι τις 9 το πρωι αδελφε. Καλα θα ηταν να ειχα ρεπο ακομη
 

steliosss

kindness always repays... be sure of that...
ECF Veteran
Verified Member
Apr 24, 2012
4,841
8,959
60
Athens - Greece (GG land)
www.e-smokeguru.gr
Κάποιος φίλος μου είπε οτι έχω ανοίξει πολλά μέτωπα.
Δεν αντιλέγω... απλά δεν έχει καταλάβει οτι είναι καλύτερο να ξέρεις τους φίλους σου, να διαλέγεις 3-4 και να διώχνεις τον υπόλοιπο όχλο.
Και όταν δημιουργούνται τέτοιες καταστάσεις, μόνο τότε συνειδητοποιείς ποιοί είναι οι πραγματικοί σου φίλοι.
Μπορεί ο Θάνος να έχασε μήνες δουλειάς και σκέψης με τον Αχιλλέα, αλλά τουλάχιστον τώρα γνωρίζει πολύ περισσότερα για "εμάς"!!
Δεν μέμφομαι κάποιον ειδικά.
Καλημέρα κι'από μένα.
Καλημέρα
 

steliosss

kindness always repays... be sure of that...
ECF Veteran
Verified Member
Apr 24, 2012
4,841
8,959
60
Athens - Greece (GG land)
www.e-smokeguru.gr
Εχω Σανγκαι στο τελος του μηνα, αμα δεν μου ριξουν μια Κινα δεν μπορουν :(

Κίνα κίνα ναιιιι χαχαχαχ... την έμαθες την γλώσσα τελικά Στέλιο; :laugh:
 

bloukidis

Full Member
Mar 14, 2013
62
7
39
ΣΚΙΑΘΟΣ
και πως ο μπλουκιδης ανακαλυψε οτι η Σοφια ηταν προγενεστερη του αχιλλεα ρε Θανο? Επιστημονας φαινεται αυτο το παιδι :laugh:

Τωρα μιλαμε για ατομα τα οποια δεν ειναι πουθενα ετσι? Ο μπλουκιδης μου ορκιζοταν οτι θα ειχα εναν ορκισμενο φιλο αν του εκανα καποια χαρη (δεν θυμαμαι τι ηταν) και αφου του την εκανα, τελικα εξαφανιστηκε. Τωρα εμφανιζεται για να ειρωνευτει?

Ρε παιδια, αυτο το Ελληνικο forum εχει τοση πλακα απο αυτους που εχουν μαζευτει εκει μεσα που μαλλον πρεπει να τους προσλαβουμε για θεατρικη παρασταση.

Συστηνω να καλεσουμε οποιον σοβαρο ανθρωπο το επιθυμει και να του εξηγησουμε πως ανοιγεται ενας λογαριασμος στο ecf μπας και οι ανθρωποι αισθανθουν ανθρωποι και οχι σκουπιδια. Γιατι ετσι προσπαθουν να τους καταντησουν μερικοι αστειοι τυποι εκει μεσα

όπα όπα μη μπερδευομαστε σε μένα προσωπικά δεν έκανες καμιά χάρη ούτε και ποτέ ζήτησα,,,μάλλον έχεις κάνει σε άλλους αρκετές και μπερδεύεσαι μη λέμε και ότι θέλουμε,,,τεσπα γιατί τόσο κατατρεγμός για το ατομιζερ του λεο δεν μπορώ να καταλάβω ....................
 

bloukidis

Full Member
Mar 14, 2013
62
7
39
ΣΚΙΑΘΟΣ
αααα και την έκανες κιόλας τη χάρη χαχαχαχαχ,,,,ε τι να πω μπράβο απορώ πως τα λες αυτά?????κάτι μας έχει πειράξει μάλλον το νέφος δεν εξηγείτε αλλιώς.......μιλάμε το διάβασα και χάζεψα τελείως τι λες ρε θανο????
 

Omega.gr

Senior Member
ECF Veteran
Verified Member
Jan 24, 2012
250
363
Greece
Ρε ανθρωπε εχεις καταντησει γραφικος . Θες να φας μπαν απο παντου τελοσπαντων. Ζητα το και εγινε .
Αν εχεις ψυχολογικα ξενικα λιθιο και μην αναλωνεσαι με ημιμετρα. Βαρα το προβλημα στη ριζα του.


Sent from a mind fragment using fingers. Wow. And and and i love mom. I love u. World peace. Pita gyros apola.
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
Δεν το βγαζω μονο και μονο γιατι θα μπουν οι ξενοι και θα μου με ρωτησουν γιατι εφτιαξα το βιντεο ενω δεν σκοπευω να τον παραξω Μανο. Ασε που θα τους αρεσει και θα αρχισουμε μετα ιστορια
Θάνο βγάλε βίντεο το πρωτότυπο εσωτερικά να το βουλώσουν μερικοί.
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
Μα ο Dio δηλωσε πριν απο καιρο οτι πρεπει να προσεχουμε ολοι μας τι γραφουμε διοτι παρακολουθειται πολυ στενα το GG forum Μανο :laugh:

Μα δεν διαφωνω για τον Λεο αλλα και τον οποιδηποτε να βγαλει χρηματα αλλα οχι εις βαρος μου ή καποιου άλλου. Αν καποιος θελει χρηματα πρεπει να κοπιασει και οχι να κοπιαρει
Ναί το βλέπω ξαφνικά αγαπήσαν τον Λεο και αφήστε τον να βγάλει κανα φράγκο!
Καλημέρα Captain

Εντωμεταξύ όλοι μπαίνουν εδώ στα κρυφά και διαβάζουν σαν τους Φαντομάδες
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
Μπλουκιδη, βλεπεις καποιον κατατρεγμο? Απλως δηλωσα οτι ειναι κοπια του Αχιλλεα και του Οδυσσεα. Αν δεν το βλεπεις, δεν μπορεις και να εκφερεις αποψη. Μερικοι ανθρωποι βλεπουν μια βιδα διαφορετικη και θεωρουν οτι προκειται για ενα νεο ατομαιζερ. Εισαι προφανως ενας απο αυτους.

Εισαι φιλος του Λεο? Μπορεις να πας και να του συμπαρασταθεις ή να γελασετε ολοι μαζι παρεα που φτιαξατε μια κοπια με διαφορετικες βιδες και να θεωρησετε τον εαυτο σας μεγαλο κατασκευαστη κτλ κτλ.

Εισαι τυχερος γιατι δεν εχω το pm σου διοτι τα σβηνω πολυ συχνα λογω χωρου. Θα ψαξω ομως μηπως και εντελως τυχαια βρισκεται στα εισερχομενα. Θα σου θυμισω ομως οτι τα λογια σου μου εκαναν εντυπωση οταν μου στειλες εκεινο το pm διοτι ενας ανθρωπος που με εβριζε στα forum, τωρα ερχοταν να μου μιλησει με τον καλυτερο τροπο, ηθελε να με γνωρισει απο κοντα και μαλιστα μου ειχες γραψει οτι μολις απεκτησα ενα φιλο δια βιου. Επισης μου ειχες γραψει οτι μιλουσες ασχημα για μενα διοτι ειχες παρασυρθει απο τους υπολοιπους ανοητους και τωρα καταλαβες το λαθος σου.

Οταν λοιπον λεω οτι δεν εισαι πουθενα, το εννοω. Εισαι μια εκει, μια εδω , μια εκει παλι και πιθανον να ξαναερθεις εδω. Το θεωρεις αυτο συμεριφορα ενος ωριμου και ολοκληρωμενου ανθρωπου?
 

Erik-GR

Senior Member
ECF Veteran
Verified Member
Dec 22, 2011
109
143
Athens Greece
Ρε παιδια, αυτο το Ελληνικο forum εχει τοση πλακα απο αυτους που εχουν μαζευτει εκει μεσα που μαλλον πρεπει να τους προσλαβουμε για θεατρικη παρασταση.

Συστηνω να καλεσουμε οποιον σοβαρο ανθρωπο το επιθυμει και να του εξηγησουμε πως ανοιγεται ενας λογαριασμος στο ecf μπας και οι ανθρωποι αισθανθουν ανθρωποι και οχι σκουπιδια. Γιατι ετσι προσπαθουν να τους καταντησουν μερικοι αστειοι τυποι εκει μεσα

Καλησπερα Θαναση.
Χωρις να θελω να εμπλακω στο θεμα των ατμοποιητων και στο ποιος εφτιαξε τι ή τι λεει ο καθε μπλουκιδης, θα ηθελα να σε ρωτησω Θαναση, σε ποιο φορουμ αναφερεσαι? και ποιους ακριβως θελεις να προσλαβεις για θεατρικη παρασταση?

Πιστευεις οτι ειναι σοβαρο απο μερους σου να στοχοποιεις ενα φορουμ, που ο καθενας λεει την αποψη του ελευθερα, επειδη δεν σου αρεσει η αποψη καποιου ή καποιων? και αν ναι γιατι δεν το λες αυτο εκει ωστε να παρεις τις απαντησεις σου?

Επισης σου υπενθυμιζω οτι εκει μεσα που λες βρισκονται ανθρωποι που σε στηριξαν απο την αρχη και εσυ τους τσουβαλιαζεις ολους...
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
Erik, πιθανον να καταλαβαινεις τι εννοω αλλα δεν ξερω γιατι δεν το κανεις. Ποσες φορες εχω πει οτι στο Ελληνικο βρισκονται ατομα πολυ σοβαρα που ειτε δεν ποσταρουν ειτε οταν ποσταρουν ρωτανε σοβαρα πραγματα? Επισης στο Ελληνικο βρισκονται ηδη ο Γαβριηλ, ο Στελιος, ο Νασσος και αλλα παιδια που με στηριζουν και ειναι και σοβαροι συζητητες. Εσυ επισης εισαι ενας απο αυτους, οποτε δεν καταλαβαινω τι νοημα εχει το post σου.

Οταν μιλαμε για ενα forum, για μια κοινωνια, για μια ομαδα ανθρωπων, δεν μιλαμε για ολους αλλα για την πλειονοτητα, ή ισως για μερικα προσωπα που δινουν την κακη εικονα στο forum και κανεις δεν τους μπαναρει. Και αυτο ειναι που σου δημιουργει την εντυπωση που αποκτας για ενα συγκεκριμενο χωρο.

Ολοι πχ οι κανονες που υπαρχουν στο ecf, δεν υπαρχουν στα Ελληνικα. Και αυτο δημιουργει σοβαροτατα προβληματα για τα οποια δεν νοιαζεται κανεις. Φαντασου μια Ελλαδα ή εναν κοσμο γενοκοτερα χωρις κανονες οπως ειναι το Ελληνικο. Θα ειμασταν σφαγμενοι ολοι μεταξυ μας
 
Last edited:

Erik-GR

Senior Member
ECF Veteran
Verified Member
Dec 22, 2011
109
143
Athens Greece
Το νοημα του ποστ μου ειναι οτι διαφωνω στο οτι γενικευεις τον χαρακτηρισμο που θες να δωσεις σε καποιους, δινοντας τον στο ιδιο το φορουμ... Οπως πολυ σωστα λες οταν μιλαμε για ενα φορουμ,μια ομαδα ανθρωπων δεν μιλαμε για ολους αλλα για την πλειονοτητα ή πιο συγκεκριμενα ατομα.
Το να λες οτι "Ρε παιδια, αυτο το Ελληνικο forum εχει τοση πλακα απο αυτους που εχουν μαζευτει εκει μεσα που μαλλον πρεπει να τους προσλαβουμε για θεατρικη παρασταση.'' ειναι πολυ γενικο και χαρακτηριζει ΟΛΟ το φορουμ.

Θα ηταν καλυτερο να χαρακτηριζεις τα συγκεκριμενα ατομα που σε ενοχλουν ή δεν σου αρεσει η αποψη τους, αλλα οχι γενικα για το φορουμ.
Οτι αφορα το οτι καποιοι δεν μπαναρονται, σε αυτο το φορουμ που λες, ειναι σεβαστες ολες οι αποψεις ασχετως αν καποιοι διαφωνουν ή συμφωνουν, γιατι καθενας εχει την δικη του αποψη. Μπαναρονται οσοι προσβαλουν αλους σε προσωπικο επιπεδο, αλλα οχι επειδη εχουν διαφορετικη αποψη και την εκφραζουν.


Επειδη δεν ειδα το edit σου που λες για κανονες κλπ. πιστευω οτι σε ενα φορουμ πρεπει να ακουγονται ΟΛΕΣ οι αποψεις και να υπαρχει διαλογος ΚΑΙ διαφωνιες.
Φορουμ, κοινωνια και γενικα ομαδα ανθρωπων που σωνει και καλα πρεπει να συμφωνουν ολοι δεν νομιζω οτι ειναι και πολυ υγιες.
Επισης αν δεν γινει διαλογος σε διαφωνιες πως θα βγει νοημα και αποτελεσμα, ωστε να δικαιολογει τον ορο "Forum"?
 
Last edited:

Gabriel74

Ultra Member
ECF Veteran
Mar 23, 2012
1,757
733
Greece
Πέτρο, ο Θάνος προφανώς δεν αναφέρεται στο φόρουμ συλλήβδην αλλά σε μεμονωμένες περιπτώσεις που προσβάλουν και ενοχλούν.
Που δεν εκφέρουν άποψη αλλά χλεύη.

Θάνο, ο Πέτρος (Erik) είναι από τα πιο συγκροτημένα παιδιά που έχω γνωρίσει στα 2 ελληνικά φόρα και προσπαθεί να ανταπεξέλθει όσο καλύτερα μπορεί στον ρόλο του συντονιστή.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.

Users who are viewing this thread