Ελληνες (γενικα) 2

Status
Not open for further replies.

bloukidis

Full Member
Mar 14, 2013
62
7
39
ΣΚΙΑΘΟΣ
Μπλουκιδη, βλεπεις καποιον κατατρεγμο? Απλως δηλωσα οτι ειναι κοπια του Αχιλλεα και του Οδυσσεα. Αν δεν το βλεπεις, δεν μπορεις και να εκφερεις αποψη. Μερικοι ανθρωποι βλεπουν μια βιδα διαφορετικη και θεωρουν οτι προκειται για ενα νεο ατομαιζερ. Εισαι προφανως ενας απο αυτους.

Εισαι φιλος του Λεο? Μπορεις να πας και να του συμπαρασταθεις ή να γελασετε ολοι μαζι παρεα που φτιαξατε μια κοπια με διαφορετικες βιδες και να θεωρησετε τον εαυτο σας μεγαλο κατασκευαστη κτλ κτλ.

Εισαι τυχερος γιατι δεν εχω το pm σου διοτι τα σβηνω πολυ συχνα λογω χωρου. Θα ψαξω ομως μηπως και εντελως τυχαια βρισκεται στα εισερχομενα. Θα σου θυμισω ομως οτι τα λογια σου μου εκαναν εντυπωση οταν μου στειλες εκεινο το pm διοτι ενας ανθρωπος που με εβριζε στα forum, τωρα ερχοταν να μου μιλησει με τον καλυτερο τροπο, ηθελε να με γνωρισει απο κοντα και μαλιστα μου ειχες γραψει οτι μολις απεκτησα ενα φιλο δια βιου. Επισης μου ειχες γραψει οτι μιλουσες ασχημα για μενα διοτι ειχες παρασυρθει απο τους υπολοιπους ανοητους και τωρα καταλαβες το λαθος σου.

Οταν λοιπον λεω οτι δεν εισαι πουθενα, το εννοω. Εισαι μια εκει, μια εδω , μια εκει παλι και πιθανον να ξαναερθεις εδω. Το θεωρεις αυτο συμεριφορα ενος ωριμου και ολοκληρωμενου ανθρωπου?

εύχομαι να το βρεις για να δικαιωθώ από τα λεγόμενα σου πότε μα πότε δεν έστειλα κάτι τέτοιο προσωπικά σε πμ ψάξε να το βρεις θα είναι καλό και για μένα και ποτε δε σε εβριζα στα φορουμ διοτι μεχρι να κανω εγγραφη εδω και το πρωτο ποστ δεν ειχα λογαριασμο σε κανενα φόρουμ σε είπα κανείς λάθος με μπερδεύεις με καπιον άλλον και το συνεχίζεις,,,,ποτέ δεν έχω πει και κάνει όσα αναφέρεις
 

Erik-GR

Senior Member
ECF Veteran
Verified Member
Dec 22, 2011
109
143
Athens Greece
Οπως ειπα και πιο πριν καταλαβαινω τι θελει να πει ο Θανασης, απλα διαφωνω με την γενικευση στον χαρακτηρισμο του forum, μιας και δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει.
Τα ατομα που το μονο που προσφερουν ειναι χλευη και προσβολες, εντοπιζονται και απομονωνωνται απο την κοινοτητα.
Οι περισσοτεροι ειναι γνωστοι και οταν ξεπερνανε τα ορια, μπαναρονται.

Ενθαρρυνουμε τον διαλογο χωρις προσβολες αλλα δεν μπορουμε να επιβαλλουμε την αποψη μας ή να απαγορευουμε να εκφραζονται αποψεις διαφορετικες απο τις δικες μας. Επισης οποιος εχει αποψη καλο θα ηταν να την εκφρασει εκει που μπορει να παρει και απαντηση.

Gab σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια. :)
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
καλα, σοβαρα μιλας τωρα blouk? Δεν μου στειλες ποτε pm λεγοντας οσα προανεφερα? Ποσα pm εχεις στειλει σε κοσμο και δεν θυμασαι το συγκεκριμενο?

Αν αρχισουμε να λεμε οτι ναναι φυσικα και δεν θα βγαλουμε ακρη. Εν πασει περιπτωσει, αν δεν το θυμασαι, δεν το θυμασαι, δεν υπαρχει λογος περαιτερω συζητησης
εύχομαι να το βρεις για να δικαιωθώ από τα λεγόμενα σου πότε μα πότε δεν έστειλα κάτι τέτοιο προσωπικά σε πμ ψάξε να το βρεις θα είναι καλό και για μένα και ποτε δε σε εβριζα στα φορουμ διοτι μεχρι να κανω εγγραφη εδω και το πρωτο ποστ δεν ειχα λογαριασμο σε κανενα φόρουμ σε είπα κανείς λάθος με μπερδεύεις με καπιον άλλον και το συνεχίζεις,,,,ποτέ δεν έχω πει και κάνει όσα αναφέρεις
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
Erik, δεν ηξερα οτι εισαι συντονιστης. Οπως ειπα σε θεωρω ενα απο τα πολυ σοβαρα ατομα και την ιδια αποψη εχει και ο Βασιλης για σενα. Θα ηθελα ειλικρινα να μου λυσεις μια απορια. Θεωρεις τον τροπο που εκφραζονται οι Ελληνες ατμιστες ιδανικο? Για να σου δωσω ενα παραδειγμα, οποιος μπαινει σε forum κατασκευαστη στο ecf και λεει οτι δεν του αρεσει η κατασκευη, το post του εξαλειφεται οριστικα. Πρεπει να εκφερει πολυ ευγενικα την αποψη του, χωρις ιχνος ιδιοτελειας και ποτε να μην προσβαλει εστω και στο ελαχιστο τον κατασκευαστη ή τον προηγουμενο ομιλητη. Αυτο ειναι μονο ενα απο τα πολλα παραδειγματα που μπορω να σου δωσω. Θεωρεις λοιπον οτι κατι τετιοιο συμβαινει στο Ελληνικο? Κανεις δεν ειρωνευεται κανεναν? Κανεις δεν προσπαθει να μπει στην μυτη του αλλου? Γιατι αν θεωρησω οτι το Ελληνικο απαρτιζεται απο ατομα που ερχονται κατα καιρους στο GG forum για να πουν κουταμαρες, τοτε θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι το Ελληνικο forum απαρτιζεται απο αγραμματους.
Οπως ειπα και πιο πριν καταλαβαινω τι θελει να πει ο Θανασης, απλα διαφωνω με την γενικευση στον χαρακτηρισμο του forum, μιας και δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει.
Τα ατομα που το μονο που προσφερουν ειναι χλευη και προσβολες, εντοπιζονται και απομονωνωνται απο την κοινοτητα.
Οι περισσοτεροι ειναι γνωστοι και οταν ξεπερνανε τα ορια, μπαναρονται.

Ενθαρρυνουμε τον διαλογο χωρις προσβολες αλλα δεν μπορουμε να επιβαλλουμε την αποψη μας ή να απαγορευουμε να εκφραζονται αποψεις διαφορετικες απο τις δικες μας. Επισης οποιος εχει αποψη καλο θα ηταν να την εκφρασει εκει που μπορει να παρει και απαντηση.

Gab σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια. :)
 

Erik-GR

Senior Member
ECF Veteran
Verified Member
Dec 22, 2011
109
143
Athens Greece
Θαναση σε ευχαριστω για ταλογια σου. Δεν εχει σημασια αν ειμαι συντονιστης και απλο μελος να ειμουν παλι τα ιδια θα ελεγα.
Φυσικα και δεν συμβαινει αυτο στο Greek Vapers...
Γιατι να διαγραφεται η αποψη καποιου μελους οταν δεν του αρεσει καποιο προιον και να μενουν μονο οι θετικες???
Δηλαδη οι αρνητικες αποψεις δεν ειναι δεκτες ή δεν μετρανε ή δεν πρεπει να εκφραζονται?
Ποιο το νοημα του φορουμ αν δεν υπαρχει συζητηση μεταξυ μελων και κατασκευαστη?

Ποιος μπορει να κρινει καποιον για την προσωπικη του αποψη σε ενα δημοσιο φορουμ, ωστε να του "σβησει" την αποψη του αν δεν ειναι προσβλητικη σε προσωπικο επιπεδο?
Γιατι να μην προσπαθησει μεσω της συζητησης ο κατασκευαστης ή το μελος να "πεισει" τον αλλον οτι εχει δικιο απο το απλα να διαγραψει το ποστ του?

Πιστευεις οτι σβηνοντας την αποψη του αλλου, απλα δεν υπαρχει? ή οτι εκφραζοντας το οτι δεν αρεσει το προιον προσπαθει να σου κανει κακο και θελει να σου μπει στην μυτη?

Δεν ειναι ετσι ακριβως Θαναση, συμφωνω οτι υπαρχουν και καποιοι οι οποιοι θελουν να πουν την σαχλαμαρα τους αλλα οπως ειπα και πριν τους ξερουμε ολοι πλεον και ή απομονωνωνται ή μπαναρονται. Επισης πιστευω οτι αντιμετωπιζονται ολοι με τον καταλληλο χειρησμο.
Λιγο το χιουμορ λιγο τα επιχειρηματα, σιγουρα αντιμετωπιζονται και οι "σαχλαμαρες", που μπορει να ειναι σαχλαμαρες αλλα δεν θα χαρακτηριζα αγραμματους οπως τους χαρακτηρισες αστοχα.

Οποτε πιστευω οτι ειναι θεμα δικου σου χειρισμου και αν οντως θελεις διαλογο με ουσια σε ενα φορουμ και οχι ενα κλειστο fan club που ολοι θα χαιδευουν τα αυτια του κατασκευαστη, χωρις να ακουει τις αποψεις τους για τα τυχον λαθη του.
Τα παραπανω ειναι προσωπικη μου αποψη και τι πιστευω εγω οτι ειναι σωστο και οχι οτι ειναι κανονας.
Απο εκει και περα φυσικα και ο καθενας μπορεις να πρατει αυτο που θεωρει σωστο για τον εαυτο του.
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
Για να σου δειξω οτι δεν σβηνω post παρα μονο οταν ο αλλος γινει πολυ εριστικος, κοιτα την συζητηση (ο Θεος να την κανει), μεταξυ εμενα και του steelseth σε αυτο εδω το νημα.

http://www.e-cigarette-forum.com/fo...ng-why-greece-always-going-down-achilles.html

Την θεωρεις σοβαρη? Εγω παντως την θεωρω αστεια και αναξια λογου. Επειδη λοιπον τετοιες ειναι οι συζητησεις μεσα στο Ελληνικο, γι αυτο και δεν μπαινω πλεον.

Επισης να σου πω κατι πανω σε αυτο που ειπες:
Γιατι να διαγραφεται η αποψη καποιου μελους οταν δεν του αρεσει καποιο προιον και να μενουν μονο οι θετικες???

Μα δεν λεω αυτο σε καμμια μα καμμια περιπτωση. Λεω ακριβως αυτο που λες και εσυ:
Γιατι να μην προσπαθησει μεσω της συζητησης ο κατασκευαστης ή το μελος να "πεισει" τον αλλον οτι εχει δικιο απο το απλα να διαγραψει το ποστ του?

Πες μου ποσες φορες στο Ελληνικο κρατησα μια συζητηση η οποια ηταν σοβαρη και προσπαθησα να δειξω γιατι το GG υπερισχυει εναντι των υπολοιπων? Ή ποσες φορες κρατησα μια συζητηση που ηταν ειρωνικη, βλακωδης, ανουσια και μαλιστα δεν προλαβαινα να απανταω σε 10 ατομα ταυτοχρονα ενω αυτοι συνεχιζαν να γραφουν οτι τους κατεβαινε στο κεφαλι? Δεν λεω οτι δεν διεγραψα post οπως αλλωστε εκανε και ο Βασιλης οταν επρεπε, (δηλ οταν εβλεπα κακη διαθεση απο μερους αυτου που εγραφε). Δυστυχως ομως αυτο ειναι καθεστως στο Ελληνικο. Και ενω ειλικρινα θα ηθελα να μπω και να μεινω στο Ελληνικο, με σταματαει παντα το γεγονος οτι δεν υπαρχουν πολλοι σοβαροι μεσα.

Επισης υπαρχει πολυ διαπλοκη ρε συ Erik. Χαμος γινεται. Κατασκευαστες με πελατες που τα κανουν πλακακια, που πληρωνονται για να εκφερουν θετικη αποψη για το mod τους ενω τα pm πηγαινουν και ερχονται, κτλ. Επισης, οταν βλεπω ατομα σαν τον ellada τον απατεωνα που με εβριζε ολη την ωρα και οι περισοτεροι τον υποστηριζαν, οταν βλεπω ατομα σαν τον bloukidi, η τον steelseth ή δεν ξερω και εγω ποιον αλλον, βλεπεις καποιο λογο να ειμαι εκει?

Δεν ειμαι εριστικος και αν φαινομαι ετσι ζητω συγγνωμη, αλλα πες μου οτι εχω αδικο
 

bloukidis

Full Member
Mar 14, 2013
62
7
39
ΣΚΙΑΘΟΣ
θανο ολα τα δικα μου μνμ ειναι στο συνολο 8 και ειναι κρατημενα διοτι ηταν ελαχιστα αυτα που εχω και δεν εχω σβησει τιποτα 3 δικα σου σε ερωτησης 2 του ομεγα και 3 του μανου σε λιγο θα ανεβασω και τισ ημερομηνιεσ με τα μνμ τα με copy paste να δειτε για να προσεχεις να μη θιγεις ατομα αν δεν θιμασαι και την ημερομηνια που εκανα εγγραφη μολισ παω σπιτι τα ανεβαζω για να ξερουμε τι λεμε και οχι αοριστα
 

vougiouklakis

Super Member
ECF Veteran
Verified Member
Apr 15, 2012
575
464
Imeo Land-Athens
Θα γινω πολυ κακος και δεν το θελω και δεν φοβαμαι ΚΑΝΕΝΑ.......
αλλωστε τα ειπαμε στο τηλεφωνο και γνωριζεις τι εννοω αδερφε ;)


και ποιον φοβασαι ρε συ Βουγιου? Πες τα ολα αδερφε
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
Φυσικα και να γινεις Κωστα. Γιατι πρεπει να ανεχεσαι βλακειες? Χρωστας σε κανενα ή μηπως φοβασαι μηπως σε σκοτωσουν? Εγω παντως αν ειχα αυτα τα προβληματα να αντιμετωπισω θα γινομουν μαυρος σκυλος, να εισαι βεβαιος
Θα γινω πολυ κακος και δεν το θελω και δεν φοβαμαι ΚΑΝΕΝΑ.......
αλλωστε τα ειπαμε στο τηλεφωνο και γνωριζεις τι εννοω αδερφε ;)
 

CaptSteve

Airborn ECF Guru
ECF Veteran
Verified Member
Nov 20, 2011
14,537
40,523
41,000ft at M 0.85
Πολύ ίντριγκα έχει πέσει ρε παιδιά. Καταλαβαίνω απόλυτα ότι όλοι έχουν το δικαίωμα να κάνουν το πάν να βάλουν ψωμί στο τραπέζι αλλα όχι και εις βάρος άλλων. Η Σοφια μέσα δείχνει μικρογραφία του Οδυσσέα. Ok πήρε ο Γιώργος την ιδέα από τον Οδυσσέα δεν θα έπρεπε να το πει τουλάχιστον στο βίντεο παρουσίασης; Δεν είναι θέμα εδώ ότι χαϊδεύουμε τα αφτιά του Θάνου, έχω διαφωνήσει μαζί του στο παρελθόν σε διαφορα και του τα έχω πει. Όμως όπως και να το δω όταν βλέπω το εσωτερικό της Σοφιας βλέπω το ceramic housing του Οδυσσέα σε σμίκρυνση.
Δεν τον ξέρω τον άνθρωπο (το Γιώργο Leo) και του εύχομαι τα καλύτερα αλλα το σωστό να λέγεται
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
μα δεν ζητησα ποτε τιποτα αλλο απο κανεναν Στελιο, απλως να μου πουν ενα ευχαριστω που εμπνευστηκαν απο μενα. Ξερω τι συμβαινει στο παρασκηνιο αλλα θα ηθελα να το δω και στο προσκηνιο.

Ποσες φορες εχω δωσει αδεια να με αντιγραψουν? 3. Σε κανεναν δεν ειπα οχι. Ποσες φορες με αντεγραψαν χωρις την αδεια μου? 1000

Το να αντιγραφεις και να το παιζεις παπια σημαινει οτι εισαι αγραμματος, αξεστος, απατεωνας. Το να ζητας αδεια σημαινει οτι εισαι εξυπνος, αποφευγεις να σε βρισει ο original κατασκευαστης (πιθανοτατα να εχεις και την υποστηριξη του) και εισαι αυτο που λεμε μαγκας και αληθινος αντρας.

Βαρεθηκα τα αγορακια αδερφε.


ps..........Παντως μου αρεσε πολυ το γεγονος οτι το ατομαιζερ ονομαστηκε Σοφια και μαλιστα ειπωθηκαν και μερικα λογια απο τον "κατασκευαστη" τα οποια "συμβαδιζουν" με αυτο που εφτιαξε. Τι να πω τωρα δηλαδη?
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
και μιας και πιασαμε τετοια κουβεντα, να σας πω και μερικα ακομα για να δειτε και να καταλαβετε. Πριν απο το 69 mod, με πηρε ο Μιχαλης και μου ειπε οτι σκεφτεται να βαλει το κουμπι στην ιδια θεση με μενα αλλα θα ηταν λιγο διαφορετικο. Του ειπα οκ και μαλιστα χαρηκα για το τηλεφωνημα. Και ξαφνικα βλεπω και τηλεσκοπιο πανω.

Οταν λοπον κανεις μια σοβαρη κινηση, θα πρεπει και να την τελειωνεις σωστα. Να μην εισαι αγορακι, απατεωνακος, ή να υποσκαπτεις κανεναν.

Πιθανον ολα αυτα που λεω να φαινονται ψιλα γραμματα σε πολλους Ελληνες, γι αυτο και δεν μπορουμε να συννεοηθουμε.

ps.......Το να εισαι αντρας δεν σημαινει οτι γαμας κοριτσακια, ουτε οτι ξερεις να βριζεις, ουτε οτι σηκωνεις πολλα βαρη. Σημαινει κατι που μαλλον πολλοι εχουν πλεον ξεχασει. Οποιος το βρει, εχει λουκουμι :laugh:
 

vougiouklakis

Super Member
ECF Veteran
Verified Member
Apr 15, 2012
575
464
Imeo Land-Athens
Υποθετω οτι γνωριζεις Σακη..........
τα Σκατα το Λαδι και η Αληθεια βγαινουν παντα στην επιφανεια !!!!

Οποτε αδερφε.....κοντος ψαλμος Αλληλουϊα !!



Edit:
Εγω το βρηκα.....το λουκουμι παρακαλω !!!
 
Last edited:

zantos

Ultra Member
ECF Veteran
Jun 14, 2012
2,753
2,589
64
ptolemaida
Υποθετω οτι γνωριζεις Σακη..........
τα Σκατα το Λαδι και η Αληθεια βγαινουν παντα στην επιφανεια !!!!

Οποτε αδερφε.....κοντος ψαλμος Αλληλουϊα !!




Edit:
Εγω το βρηκα.....το λουκουμι παρακαλω !!!

ρε χαμενο κορμι που βοσκεις;χαθηκες ρεεεεεεεεεεεεεεεεε

πες και ενα τι κανετε κοριτσια;χαχαχαχαχαχαχαχα
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
αμεσως!!!!!!!!!!!!!:laugh:
Υποθετω οτι γνωριζεις Σακη..........
τα Σκατα το Λαδι και η Αληθεια βγαινουν παντα στην επιφανεια !!!!

Οποτε αδερφε.....κοντος ψαλμος Αλληλουϊα !!



Edit:
Εγω το βρηκα.....το λουκουμι παρακαλω !!!
 
Status
Not open for further replies.

Users who are viewing this thread