Ελληνες (γενικα) 2

Status
Not open for further replies.

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
aaaaaaaaa, σορρυ. Μπλουκιδη λυπαμαι ειλικρινα για το λαθος. Ο ορκισμενος φιλος ειναι αλλος τελικα. Ζητω ταπεινα συγγνωμη.

ο γκρεκο55 ηρθε απο ντουμπαι θανο
 

bloukidis

Full Member
Mar 14, 2013
62
7
39
ΣΚΙΑΘΟΣ
αν θελεται δεν εχω προβλημα ανεβαζω και τα λεγομενα τον ποστ τα οποια ηταν ερωτησησ μου ετσι Χωρίς τίτλο1.jpg ειναι και τα υπολοιπα 2
 
aaaaaaaaa, σορρυ. Μπλουκιδη λυπαμαι ειλικρινα για το λαθος. Ο ορκισμενος φιλος ειναι αλλος τελικα. Ζητω ταπεινα συγγνωμη.

ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ Τέλος καλό όλα καλά .

Τελικά λύθηκε η παρεξήγηση .
Πάμε παρακάτω ...
 

bloukidis

Full Member
Mar 14, 2013
62
7
39
ΣΚΙΑΘΟΣ
ετσι bravo παιδιά να ξερεται δεν είναι κακό καπιοσ να λέει τη γνώμη του είτε ηθελημένα ητε αθέλητα η έκφραση υπάρχει για όλους και η ελεύθερη βούληση σε καπιουσ θα τούς αρέσει σε καπιουσ άλλους λογικό και κατανοητό όχι άλλα μη μπαίνουμε σε μικρότητες καταλαβαίνω είναι δύσκολα αρκετά πράγματα και οι θέσεις ορισμένων άλλα ας ακούμε τησ γνώμες άλλων και να αποφασίζουμε έτσι όπως νομίζουμε διχως να μπαίνουμε σε μικρότητες,,δεν υπάρχει λόγος πιστεύω ο αέρας που αναπνέουμε είναι για όλους
 

bloukidis

Full Member
Mar 14, 2013
62
7
39
ΣΚΙΑΘΟΣ
αν σασ πω θανο οτι σε καπια φαση πηγα να τα πιστεψω ετσι οπως μου τα χωνεσ λεω λεσ να τα εχω πει ρε γμτ και δε θυμαμαι απο την αλλη λεω ρε φουστη μου αφου δεν ειμαι τετοιος,,,,ασε με χαζεψεσ σημερα,,,,χαχαχαχαχ
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
Ερικ, μισο λεπτο και θα το λυσουμε το θεμα.

"Εκφραζοντας οτι πχ δεν του αρεσει οτι εχει NR wire ή δεν του δουλευει η ρυθμιση ή το engraving, δεν παει να πει οτι θελει να σου κανει κακο ή οτι θελει να στην πει ή να δημιουργησει εντυπωσεις, κατα βαθος αυτο που θελει ειναι απλα να τον ακουσεις...
Δεν ειναι απαραιτητο να συμφωνησεις μαζι του αλλα να τον ακουσεις"

Πιστευεις οτι ο steelseth μπηκε με αγαθους σκοπους? Μηπως επισης πιστευεις οτι ο τροπος που ξεκινησε την κουβεντα προσπαθωντας να αφησει εντυπωσεις, ηταν επισης αγαθος? Μηπως επρεπε να τον αφησω να λει κουταμαρες τις οποιες φυσικα δεν υποστηριξε με επιχειρηματα, απλως αφηνε να εννοηθουν πραγματα?

Αν σε καθε προβλημα προσπαθεις να αποδειξεις οτι το GG ειναι το καλυτερο ή φταιει παντα ο χρηστης

Ρε συ Ερικ, ποτε τα εκανα ολα αυτα? Νομιζω οτι εχεις αποκτησει και εσυ λαθος εντυπωση επειδη κανεις πολυ παρεα με.... μην αναφερω παλι. Ποτε εριξα το σφαλμα στον χρηστη ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ?

Το οτι λεω οτι το GG ειναι το καλυτερο, αυτο ειναι εμφανεστατο. Τι να πω δηλ, οτι ηταν καλο μεχρι που μας κοπιαραν ολοι οποτε τωρα ειμαστε και εμεις μεσα στο σωρο? Δηλ δεν φτανει που μας εχουν λιωσει στην αντιγραφη και ολα τα mod ειναι ακριβως σαν το GG, και δεν θα πουμε αν ειναι καλο το GG? Καθε φορα το ιδιο σκηνικο. Οταν δηλ μας αντιγραψουν το δαχτυλιδι με τα o-ring και το center pin με τα ο-ρινγ και χωρις πλαστικα (που εγινε ηδη), τι θα πουμε παλι? Θα αρχισουμε να συγκρινουμε το GG με τα αλλα mod και θα πουμε οτι ολα ειναι οκ? Eιναι σαν να συγκρινουμε το GG με το GG, μονο που το δευτερο το εφτιαξε καποιος αλλος.

Οκ, μιας και ειμαστε εδω, πες μου ποιος εσπασε το κεφαλι του 5 χρονια και τι βρηκε, και μετα πες μου τι ανακαλυψαν ολοι οι αλλοι μαζι (εκτος απο το mesh το οποιο ειναι αποτυχια και βλαβερο επισης). Δηλ θα κατσουμε να ανεχτουμε τον καθε αστειο τυπο που μπαινει και γραφει οτι του κατεβει χωρις ποτε μαλιστα να εχει πιασει GG στα χερια του?

Δεν ειμαι επιχειρηματιας Ερικ, ειμαι μηχανικος και τιποτα αλλο. Ο Βασιλης πιθανον να διαχειριζεται καλυτερα τετοια θεματα. Μπορω και εγω, αλλα απλως δεν θελω να το κανω.

Οσο για το ανωτερω νημα, μια χαρα ηταν μεχρι που μπηκε ο steelseth και το εκανε μανταρα. Το ωραιο ειναι οτι κατηγορησε τον Στελιο οτι κανει μανταρα τα νηματα στο Ελληνικο. Καταλαβες τωρα ποιος τα κανει μανταρα?
Επειδη ρωτας την αποψη μου, θα σου πω εννοειται οτι δεν ειναι σοβαρη.
Ομως θελω να σταθω καπου, που αν το κοιταξεις λιγο πιο προσεκτικα θα δεις οτι ο steelseth και ο καθε steelseth δεν εχει καποιο προβλημα με τις κατασκευες σου και εχει λυνεται. Πιστευω οτι το προβλημα ειναι αλλου και ειναι η αποψη μου που μπορει να κανω λαθος.
Το προβλημα ειναι η σταση σου προς τους καταναλωτες ή τους υποψηφιους καταναλωτες...
Εκφραζοντας οτι πχ δεν του αρεσει οτι εχει NR wire ή δεν του δουλευει η ρυθμιση ή το engraving, δεν παει να πει οτι θελει να σου κανει κακο ή οτι θελει να στην πει ή να δημιουργησει εντυπωσεις, κατα βαθος αυτο που θελει ειναι απλα να τον ακουσεις...
Δεν ειναι απαραιτητο να συμφωνησεις μαζι του αλλα να τον ακουσεις.

Αν σε καθε προβλημα προσπαθεις να αποδειξεις οτι το GG ειναι το καλυτερο ή φταει παντα ο χρηστης ή οτι ολοι κανουν λαθος και μονο αυτο που λες ειναι το σωστο, δειχνεις οτι δεν μπορεις να δεχτεις κριτικη.

Το οτι το GG σαν προιον ολοι παραδεχονται οτι ειναι εξαιρετικο.
Το προβλημα πιστευω ξεκιναει στο θεμα της στασης σου και στο οτι αν ειναι το καλυτερο προιον πρεπει να το πει ο καταναλωτης.
Δεν γινεται να το λεει ο ιδιος ο κατασκευαστης. Επισης εχει σημασια και ο τροπος που προσπαθεις να το κανεις και οταν προκειπτει κατι τετοιο η σταση "δεν δεχομαι μυγα στο σπαθι μου" πυροδοτει τετοιου ειδου μη σοβαρες συζητησεις οπως του steelseth ή οποιουδηποτε.

Οπως σου ειπα και ποιο πριν αν χειρηστεις τον διαλογο ειτε με λιγο χιουμορ και χαζομαρα ή με επιχειρηματα αλλα να ακους, χωρις να συμφωνεις απαραιτητα, ισως τα πραγματα να ειναι διαφορετικα. Ομως οταν χαρακτηριζεις καποιον με ταμπελες πχ απατεωνα, κλεφτη,αγραμματο προδιαθετεις αφενος την συνεχεια του διαλογου σε αυτο το επιπεδο και αφετερου να βαζουν ταμπελες σε εσενα να σε χαρακτηριζουν ή να σε τσιγκλανε για να τσιμπησεις.

Επισης το οτι γραφει καποιος κατι αρνητικο ή θετικο για καποιο προιον, δεν γινεται "κτημα" αυτοματα στο μυαλο των αλλων.
Η πορεια και χρονος δειxνει αν και τι ειναι.

Επισης δεν βρισκω καν τον λογο της υπαρξης αυτου του νηματος.
http://www.e-cigarette-forum.com/fo...ng-why-greece-always-going-down-achilles.html

Ο λογος που εγραψα σημερα ηταν γιατι οντως ακουγεσαι εριστικος για το φορουμ, ενω θελεις να πεις για συγκεκριμενα ατομα και επρεπε να διευκρινιστει. Επειδη απο κοντα εισαι αλλος ανθρωπος, πιστευω αν εγραφες στα φορουμ οπως μιλας σε διαλογο face to face δεν θα δειχνεις ποτε εριστικος.
 
Last edited:

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
αν σασ πω θανο οτι σε καπια φαση πηγα να τα πιστεψω ετσι οπως μου τα χωνεσ λεω λεσ να τα εχω πει ρε γμτ και δε θυμαμαι απο την αλλη λεω ρε φουστη μου αφου δεν ειμαι τετοιος,,,,ασε με χαζεψεσ σημερα,,,,χαχαχαχαχ

Εκανα φοβερο λαθος Μπλουκιδη, αλλα τελικα αν παραδεχεσαι το λαθος σου ειναι σαν να μην το εκανες (τουλαχιστον οταν δεν εχει συμβει ανεπανορθωτη βλαβη). Αυτο ειναι που θα ηθελα απο τον κοσμο. Να μην τα φορτωνει σε αλλους οπως ο Ερικ ειπε για μενα οτι τα φορτωνω στον χρηστη. Αυτο ειναι κατι που δεν εκανα ποτε μα ποτε. Αναλαμβανουμε την ευθυνη μας παντα. Οπως οταν εφτιαξα τα πρωτα GG τα οποια ειχαν προβλημα στιον διακοπτη και τα απεσυρα ολα. Μαλλον αλλοι τα ριχνουν στους χρηστες και ξαναπουλανε διακοπτες σε στυλ update χωρις να αποσυρουν τιποτα και κοροιδευουν τον κοσμο ολη την ωρα επειδη βρηκαν προσφορο εδαφος.
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
Επισης, δεν ξερω καποιον αλλο να δινει δωρεαν κοννεκτορες στους Ελληνες και εκεινοι να τον βριζουν παλι.

Ξεχνιουνται αυτα Ερικ? Ειναι η φαρα μας κακη αδερφε, εχουμε προβλημα με τον διπλανο μας που φυσικα προερχεται απο το οτι το προβλημα το εχουμε με τον εαυτο μας
 

steliosss

kindness always repays... be sure of that...
ECF Veteran
Verified Member
Apr 24, 2012
4,841
8,959
60
Athens - Greece (GG land)
www.e-smokeguru.gr
και εκλεισε και ραντεβουδακι με το Στελιοςςς :laugh::laugh:


Το ραντεβουδάκι πραγματοποιήθηκε αλλά παρουσία του Βασίλη (στο παλιό μαγαζί)... μόνος μου φοβήθηκα :laugh:


αν σασ πω θανο οτι σε καπια φαση πηγα να τα πιστεψω ετσι οπως μου τα χωνεσ λεω λεσ να τα εχω πει ρε γμτ και δε θυμαμαι απο την αλλη λεω ρε φουστη μου αφου δεν ειμαι τετοιος,,,,ασε με χαζεψεσ σημερα,,,,χαχαχαχαχ

Μπορεί ο Θάνος να έκανε το λάθος να σε πέρασε για τον Grecco555... αλλά το "αλλά η σοφία ήταν μια ιδέα πριν τον αχιλλεα...εύγε γιωργαρα (λεο)" που έγραψες στο gv... μάλλον δεν μπορείς να μας το δικαιολογήσεις... ή κάνω λάθος;


Ερικ, μισο λεπτο και θα το λυσουμε το θεμα.

Οσο για το ανωτερω νημα, μια χαρα ηταν μεχρι που μπηκε ο steelseth και το εκανε μανταρα. Το ωραιο ειναι οτι κατηγορησε τον Στελιο οτι κανει μανταρα τα νηματα στο Ελληνικο. Καταλαβες τωρα ποιος τα κανει μανταρα?

Αυτό που θυμάμαι για τον Οdysseas (a.k.a steeiseth) είναι οτι στο πρώτο του ποστ στο "Ithaka official" λέει σε κάποιον: "Τι ναρκωτικά παίρνεις" επειδή έγραψε το παλικάρι οτι του άρεσε πολύ engraving του JGG.
Τι να συζητήσουμε παραπάνω;

End of story
 
Last edited:

Mistsmok3

Senior Member
ECF Veteran
Apr 16, 2013
109
59
United States
Νομίζω ότι παρατράβηξε το θέμα. Το έγραψα και πριν, άλλα πέρασε στο ντούκου (όποιος θέλει, ας το διαβάσει εδώ - http://www.e-cigarette-forum.com/forum/gg/289758-a-1653.html) προφανώς οι εγωισμοί και το ποιος είναι πιο άντρας από τον άλλον ή την έχει πιο τηλεσκοπική, μετρούν περισσότερο, από πιο νηφάλιες απόψεις μερικές φορές.

Ωστόσο, με έχει ενοχλήσει αφάνταστα ότι το ξεκατιναστιάσμα άρχισε και συνεχίζεται στο αγγλικό μέρος του φόρουμ με το ντροπιαστικό όσο και παιδιάστικο, εάν μου επιτρέπετε τον χαρακτηρισμό, τίτλο "if you are wondering why Greece is always going down – Achilles" μεταξύ Ελλήνων (και Κυπραίων).

Το ECF είναι μια μεγάλη κοινότητα, και ότι γίνεται θέμα εδώ, κακοχαρακτηρίζει όλους τους Έλληνες – κατασκευαστές και απλούς χρήστες. Και εντάξει, μεταξύ μας, είμαστε ότι είμαστε (ξέρουμε όλοι ότι ο χειρότερος εχθρός του Έλληνα είναι ο Έλληνας), πρέπει δηλαδή να ξεφτιλιζόμαστε και στο αγγλικό φόρουμ; Και να σας πω κάτι; Ξέρετε ποιοι βγαίνουν χαμένοι από αυτήν την υπόθεση; Πρώτα η GG και μετά όλοι οι άλλοι Έλληνες κατασκευαστές και χρήστες.

Ξέρετε τι διαβάζει ο άλλος: έναν Θανάση να λέει διαρκώς "Εγώ, Εγώ., Εγώ", "Εγώ τα ανακάλυψα όλα", "Εγώ ξέρω καλύτερα από όλους τι θέλετε", "Εγώ φτιάχνω τα καλύτερα" "Εγώ, εγώ εγώ".

Και εάν κάποιος εκφράσει αντίθετη άποψη, εε, ας του την πέσουμε με μερικά ακόμα "εγώ" – πχ την Ιθάκα, που θα συμφωνήσω με πολλούς ότι, εάν και Νο1 σε ποιότητα κατασκευής και ατιμάσματος, είναι πραγματικά πολύπλοκη και χρονοβόρα στο τομέα του χτισίματος με τα στριφογυριστά καλώδια (Ν/ΝR) και ο τρόπος που πρέπει να τα δέσεις γύρω από τους άξονες. Ναι, το kayfun υπολείπεται σε ποιότητα γενικά, άλλα μην λέμε ότι θέλουμε – είναι πανεύκολο να το χτίσεις και να το γεμίσεις με υγρό, όσο και εάν δεν αρέσει αυτό σε φαν του GG.

Για να μην παρεξηγηθώ – δεν λέω ότι ότι δεν τα έκανες όλα ή έστω και κάποια από αυτά Θανάση, άλλα το να βγαίνεις διαρκώς να το επαναλαμβάνεις, αυτοακυρωνεσαι, δημιουργείς εξαιρετικά κακές εντυπώσεις, ιδίως στους ξένους που δεν έχουν μάθει αυτό το "Εγώ" και την διαρκή "αυτοπροβολή", και χάνεις το όποιο δίκιο έχεις. Εάν είσαι Νο1, δεν χρειάζεται να το λες φίλε μου, το αποδεικνύουν οι πράξεις, τα λόγια και τα προϊόντα σου (πχ η κίνηση σου να προσθέσεις τα SS κουμπιά δωρεάν) - άποψη μου. Θεωρώ ότι εάν συνεχιστούν οι κακοτοπιές, στο τέλος, αρκετοί θα εγκαταλείψουν το GG forum και δεν θα ενδιαφέρονται για τα προϊόντα έχοντας βαρεθεί όλα αυτά τα πράγματα.

Δεν έχω σχέση με κανέναν κατασκευαστή, προφανώς και δεν γνωρίζω όλες τις λεπτομέρειες ή την προ-ιστορία, προσπαθώ όμως όσο μπορώ να στηρίζω όλους τους Έλληνες με τις αγορές μου αλλά και να προσφέρω καλοπροαίρετη κριτική (προφανώς, εάν δεν με ενδιέφεραν, δεν θα σπατάλαγα χρόνο να πω αυτά που λέω).

Δεν σε έχω γνωρίσει από κοντά, και μπορεί όλα αυτά που πιστεύεις να τα βγάζεις με λάθος τρόπο στο φόρουμ. Διαβάζοντας όλα τα παραπάνω και ειδικά την κριτική που σου ασκώ σε κάποια θέματα, εάν ήμουν στην θέση σου, μπορεί και να με πείραζε, μπορεί και να παρεξηγιόμουνα κιόλας, άσχετα εάν τα πίστευα ή όχι. Απόλυτα κατανοητό εάν συμβεί. Να ξέρεις πάντως ότι δεν τα λέω με κακία.


Y.Γ. Μόλις διάβασα τι έγραψε ο Ερικ, και συμφωνώ σε αρκετά σημεία και δη εκεί που λέει ότι η όποια κριτική γίνεται, δεν γίνεται μόνο και μόνο για να διαβάλουμε τον Θανάση ή τα προϊόντα του - θεωρώ, ότι πολλές είναι καλοπροαίρετες κριτικές με στόχο την βελτίωση του προϊόντος. Καταλαβαίνω ότι ίσως να είναι προκατειλημμένος ο Θανάσης με κριτικές που γίνονται σε άλλα φόρουμ από μυστήριους και μη τύπους, άλλα ας μην βάζουμε τους πάντες στο ίδιο τσουβάλι.


Ερικ, μισο λεπτο και θα το λυσουμε το θεμα.



Πιστευεις οτι ο steelseth μπηκε με αγαθους σκοπους? Μηπως επισης πιστευεις οτι ο τροπος που ξεκινησε την κουβεντα προσπαθωντας να αφησει εντυπωσεις, ηταν επισης αγαθος? Μηπως επρεπε να τον αφησω να λει κουταμαρες τις οποιες φυσικα δεν υποστηριξε με επιχειρηματα, απλως αφηνε να εννοηθουν πραγματα?



Ρε συ Ερικ, ποτε τα εκανα ολα αυτα? Νομιζω οτι εχεις αποκτησει και εσυ λαθος εντυπωση επειδη κανεις πολυ παρεα με.... μην αναφερω παλι. Ποτε εριξα το σφαλμα στον χρηστη ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ?

Το οτι λεω οτι το GG ειναι το καλυτερο, αυτο ειναι εμφανεστατο. Τι να πω δηλ, οτι ηταν καλο μεχρι που μας κοπιαραν ολοι οποτε τωρα ειμαστε και εμεις μεσα στο σωρο? Δηλ δεν φτανει που μας εχουν λιωσει στην αντιγραφη και ολα τα mod ειναι ακριβως σαν το GG, και δεν θα πουμε αν ειναι καλο το GG? Καθε φορα το ιδιο σκηνικο. Οταν δηλ μας αντιγραψουν το δαχτυλιδι με τα o-ring και το center pin με τα ο-ρινγ και χωρις πλαστικα (που εγινε ηδη), τι θα πουμε παλι? Θα αρχισουμε να συγκρινουμε το GG με τα αλλα mod και θα πουμε οτι ολα ειναι οκ? Eιναι σαν να συγκρινουμε το GG με το GG, μονο που το δευτερο το εφτιαξε καποιος αλλος.

Οκ, μιας και ειμαστε εδω, πες μου ποιος εσπασε το κεφαλι του 5 χρονια και τι βρηκε, και μετα πες μου τι ανακαλυψαν ολοι οι αλλοι μαζι (εκτος απο το mesh το οποιο ειναι αποτυχια και βλαβερο επισης). Δηλ θα κατσουμε να ανεχτουμε τον καθε αστειο τυπο που μπαινει και γραφει οτι του κατεβει χωρις ποτε μαλιστα να εχει πιασει GG στα χερια του?

Δεν ειμαι επιχειρηματιας Ερικ, ειμαι μηχανικος και τιποτα αλλο. Ο Βασιλης πιθανον να διαχειριζεται καλυτερα τετοια θεματα. Μπορω και εγω, αλλα απλως δεν θελω να το κανω.

Οσο για το ανωτερω νημα, μια χαρα ηταν μεχρι που μπηκε ο steelseth και το εκανε μανταρα. Το ωραιο ειναι οτι κατηγορησε τον Στελιο οτι κανει μανταρα τα νηματα στο Ελληνικο. Καταλαβες τωρα ποιος τα κανει μανταρα?
 
Last edited:

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
Mist, αν δεν θυμιζεις διαρκως ποιος εφτιαξε τι, απλως θα ξεχαστει δοτι εχουμε ολους αυτους τους κοπιαδορους εδω και εκει που ισχυριζονται οτι αυτοι εφτιαξαν αυτα που εγω εφτιαξα πρωτος. Μου θυμιζεις μαλιστα τον zen, ο οποιος ελεγε στους πελατες του οτι το μαγνητικο κουμπι ηταν δικη του ιδεα χωρις να ντρεπεται φυσικα, ενω το χρησιμοποιουσαμε στο GG εδω και 2 χρονια. Επισης ελεγε οτι αυτος ανακαλυψε το mesh που και αυτο ειναι παραπλανηση.

Οσο για την δυσκολια της Ιθακης, πες μου αν υπαρχει ευκολοτερο ατομαιζερ και ξαναγραφεις σε λιγο. Επισης πες μου αν το kayfun γεμιζει ευκολοτερα

Παρεπιπτοντως, το kayfun σου θυμιζει κατι? Απλως ρωταω

 
Last edited:

Gabriel74

Ultra Member
ECF Veteran
Mar 23, 2012
1,757
733
Greece
Υποθετω οτι γνωριζεις Σακη..........
τα Σκατα το Λαδι και η Αληθεια βγαινουν παντα στην επιφανεια !!!!

Οποτε αδερφε.....κοντος ψαλμος Αλληλουϊα !!



Edit:
Εγω το βρηκα.....το λουκουμι παρακαλω !!!

Ξέχασες τους φελλούς ωρε Κώστα.
Αυτοί κι αν επιπλέουν πάντα. Αχαχαχαχαχα
 
Last edited:

CaptSteve

Airborn ECF Guru
ECF Veteran
Verified Member
Nov 20, 2011
14,537
40,523
41,000ft at M 0.85
Κύριοι έχει γίνει φοβερα κουραστικό αυτό το θέμα. Νομίζω ότι έχουν εκφραστεί πολλές απόψεις και ο καθένας έχει βγάλει τα δικά του συμπεράσματα. Το forum εδώ είναι τον GG και του Θανάση, μπορεί να μην τον συμπαθείτε η να διαφωνείτε μαζί του αλλα κανεις δεν μπορεί να αμφισβητήσει ότι αυτά που φτιάχνει είναι 100% δικες του ιδέες και δικης του σχεδίασης. Εάν κάτι που βγαίνει στην αγορά πιστεύει κατά τη γνώμη του ότι μοιάζει με δικη του κατασκευή έχει πιστεύω κάθε δικαίωμα να το εκφράσει.
Εάν πάλι δεν σας αρέσει το ύφος του και ο γραπτoς του λόγος δεν υπάρχει λόγος να έρχεστε στο GG forum. Ζητω προκαταβολικά συγγνώμη για την τόσο ωμή μου δήλωση αλλα δεν βλέπω άλλη λύση. Μπορούμε να κάτσουμε εδώ μέρες να τσακωνόμαστε αλλα δεν θα καταλήξουμε πουθενά. Κανεις μας δεν είναι τέλειος αλλα είμαστε όλοι μας διαφορετικοί. Δεν μπορείτε να αλλάξετε τον χαρακτήρα ενός ανθρώπου επειδή δεν σας αρέσει το ύφος του
 

blue_gr

Super Member
ECF Veteran
Verified Member
Nov 28, 2011
567
349
50
Athens,Hellas
Απάντηση Leo:
Δημοσιεύθηκε Σήμερα , 19:36

Φίλοι και μη,

Μετά από αυτά που έχουν γραφτεί σε αυτό το νήμα και όχι μόνον, από εχτές και τα οποία με έχουν αφήσει άφωνο, θεωρώ υποχρέωσή μου την απάντηση (και όχι απολογία) για τις ψέφτικες και κακόβουλες κατηγορίες που μου προσάπτουν. Τα ίδια συνέβησαν και με την παρουσίαση του Killer 705. Και αυτά γιατί κάποιος πιστεύει ότι είναι το μοναδικό μυαλό που δουλεύει σε αυτό το τόπο. Το κακό είναι ότι έχει πείσει αρκετούς γι αυτό.

Αντιγραφέας; Εγώ; Αυτό είναι τουλάχιστον γελοίο. Δεν μου το επιτρέπουν η παιδεία μου, ο χαρακτήρας μου και τα πιστεύω μου. Απόδειξη η εν γένει συμπεριφορά μου στον ατμιστικό χώρο. Από την αρχή της εμπλοκής μου σε αυτό το χώρο ήμουν και είμαι ανοιχτός για συμβουλές, βοήθεια και υποδείξεις προς όλους και από όλους. Δεν έκρυψα ποτέ τι έχω στο μυαλό μου τι προτίθεμαι να κατασκευάσω και να το δείχνω χωρίς ενδοιασμούς σε όποιον μου το ζητούσε. Κρυψίνους δεν είμαι.

Το project Σοφία υπάρχει ακόμα από την κατασκευή του THE Dripper (μιας και διαθέτει ίδια φιλοσοφία) όπως και πολλά άλλα για τα επόμενα 3-4 χρόνια. Μήπως και για αυτά πρέπει να ανησυχώ; Γιατί όλα αυτά μου έχουν φάει απεριόριστες ώρες από την ζωή μου.

Και αφού κάποιοι μπαίνουν σε ιστορίες βιομηχανικής κατασκοπείας, ας τα δούμε χρονικά.

Η σκέψη του ατμοποιητή (Αχιλέα) του ήρθε 5 μήνες μετά από το πρώτο review του Killer και μία μέρα μετά από το πρώτο video του. Ακόμα και τότε γκρίνιαζε για κλοπή ιδέας από το μυαλό του αφού δεν είχε ούτε πρωτότυπο. Μετά κατασκεύασε πρωτότυπα του Αχιλέα που έδωσε μόνο 2 σε ανθρώπους που δεν έχω συναντήσει ποτέ. Ταυτόχρονα ανεβάζει video με κάτι σαν 510 με τρύπες κοντό χωρίς να δείξει το εσωτερικό του. Σημειωτέον ότι δεν υπάρχει ούτε φωτογραφία του εσωτερικού. Αντίθετα εγώ ετοιμάζω τη Σοφία και επί 4 μήνες δίνω πρωτότυπα σε 10 testers και ταυτόχρονα τη δείχνω μέσα έξω σε όλους. Αυτό μπορεί να επιβεβαιωθεί από πάρα πολλούς. Προκαλώ λοιπόν να παρατηρηθεί ο ατμοποιητής (Αχιλέας) του πρώτου video και να συγκριθεί με αυτόν του χθεσινού video. Τελικά ποιος αντέγραψε ποιόν.

Εάν Θανάση αυτός ο πόλεμος είναι για να διατηρήσεις την πρωτιά σου, ευχαριστώ δεν θα πάρω, γιατί δεν θέλω να γίνω σαν και σένα.

Αυτά για την αποκατάσταση της αλήθειας. Το κείμενο αυτό μπορεί όποιος θέλει να το κοινοποιήσει και σε άλλα forums.
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
Ο λογος που δεν βγαζεις ακρη, ειναι επειδη οταν φερνεις καποιον σε δυσκολη θεση αρχιζει και λει οτι του κατεβει Στελιο και αυτο ειναι που τελικα με εκνευριζει. Θυμασαι ποσες φορες καποιος ενω εβλεπε οτι ειχα δικιο, τελικα αρχιζε να λεει ασχετα πραγματα ή να σταματαει να αναφερεται στο mod και αρχιζε προσωπικη επιθεση?

Οταν λοιπον ανοιγεις μια κουβεντα, θα πρεπει να μπορεις και την υποστηριξεις, ειδαλλως μην ανοιγεις τιποτα διοτι θα βρεθεις εκτεθειμενος.
Κύριοι έχει γίνει φοβερα κουραστικό αυτό το θέμα. Νομίζω ότι έχουν εκφραστεί πολλές απόψεις και ο καθένας έχει βγάλει τα δικά του συμπεράσματα. Το forum εδώ είναι τον GG και του Θανάση, μπορεί να μην τον συμπαθείτε η να διαφωνείτε μαζί του αλλα κανεις δεν μπορεί να αμφισβητήσει ότι αυτά που φτιάχνει είναι 100% δικες του ιδέες και δικης του σχεδίασης. Εάν κάτι που βγαίνει στην αγορά πιστεύει κατά τη γνώμη του ότι μοιάζει με δικη του κατασκευή έχει πιστεύω κάθε δικαίωμα να το εκφράσει.
Εάν πάλι δεν σας αρέσει το ύφος του και ο γραπτoς του λόγος δεν υπάρχει λόγος να έρχεστε στο GG forum. Ζητω προκαταβολικά συγγνώμη για την τόσο ωμή μου δήλωση αλλα δεν βλέπω άλλη λύση. Μπορούμε να κάτσουμε εδώ μέρες να τσακωνόμαστε αλλα δεν θα καταλήξουμε πουθενά. Κανεις μας δεν είναι τέλειος αλλα είμαστε όλοι μας διαφορετικοί. Δεν μπορείτε να αλλάξετε τον χαρακτήρα ενός ανθρώπου επειδή δεν σας αρέσει το ύφος του
 

imeothanasis

Unregistered Supplier
ECF Veteran
Feb 13, 2009
47,882
34,510
Athens, Hellas
gg-goldengreek.com
στελιο.οσα δεν φτανει η αλεπου,τα κανει κρεμασταρια.εμεις ξερουμε ποιος ειναι ο θανος και να σε πω το πρωτο υβριδικο ειναι το ufs αλα κανεις δεν το λεει αυτο.

Μα φυσικα κανεις δεν λεει τιποτα μπροστα απο τις καμερες Μακη, ολα γινονται υπογειως. Φυσικα και το πρωτο υβριδικο ηταν το ufs και το επομενο ηταν ο Οδυσσεας με την ειδικη βαση για το GGTS και μαλιστα χωρις τα προβληματα των υβριδικων που ηρθαν αργοτερα. Απλως δεν υπαρχει η ικανοτητα για κατι πρωτοποριακο και βγαζουν μερικοι κατι ετσι για αλλαγη.
 

zantos

Ultra Member
ECF Veteran
Jun 14, 2012
2,753
2,589
64
ptolemaida
Δημοσιεύθηκε Σήμερα , 20:20
Συγνώμη αλλά η αλήθεια να λέγεται το πρώτο βίντεο του killer705 ήταν στις 23/10/2012
και ο Θανάσης έκανε ανακοίνωση στις 17/10/2012 και όχι 5 μήνες μετά αλλά 6 μέρες νωρίτερα

THE KILLER 705 Atomizer -

http://www.e-cigarette-forum.com/forum/gg/342229-wonderful-thought.html

αναρτηση του παυλου μπλου
 
Status
Not open for further replies.

Users who are viewing this thread