I use approx 4 ml per day at about .73 per ml so $2.92 per day for
juice. My Cartos are $1.35 each and I change them every 2-3 days, so .54 a day for cartos. This would be 3.46 per day for my
juice and cartos. I buy at least 1 new carto tank a month still at $34.50 (assuming 30 days in the month that adds another $1.15 per day). I guess I should be depreciating my provari and batteries and factoring in electrical usage to charge my batteries, but at this point they are paid for and I don't anticipate having to buy anymore for awhile. I also tend to buy way more new juice than I will actually use in the month, but for the purpose of this I will say my daily cost is $4.61 (juice, cartos, and new tanks). I smoked a pack and a half a day at $5.75 per pack for Camel Crushes, so $8.63 per day. I have also saved on some other costs like the gum or soda I would pick up while I was already in the gas station buying smokes. I am saving at least $4.00 per day now, not to mention the health benefits and reduced healthcare costs (my company charges more for smokers but not vapors).