Yeah, I fall in this category. I do however always seek deals and stock up. So I may drop $100 on juices one week, but then only spend $20 the next month. When I get premium 30ml for $10 I don't worry about it. Another thing I love is with my subtank minis I only run the .5 at about 16 watts, so that helps a bit with burning through juice. I probably go through 10 ml a day or so. Still cheaper than smokes. I'd also be interested in diy in the future though. At least a little something to give it a shot, can't hurt to try.I go through massive amounts of e-juice every day. And I spend money on premium juices. But I don't really think about it so much. I like the great juices. And there are so many different flavors that are fabulous. I don't want to make my own juice. I eat a lot of my meals at restaurants. I don't cook my own food either, unless its cereal, toast, or something that re-heats in the microwave. I am not a culinary master of flavors. And I am not trying to save more money... I mean I like to live my life and enjoy myself. So the juice that I enjoy is worth it for me as it improves my quality of life.
A 30 ml bottle costs me about 75 cents to makeThat's actually something I'd love to look into, especially if it'd save me a lot of money. How much does it cost to make, say, a 30ml of your own blend? Just curious about the difference in cost.