• This forum has been archived

    If you'd like to post a thread, post it here instead!

    View Forum

E-juice....najbliži i najbolji......

Status
Not open for further replies.

checkmate

Full Member
Jun 11, 2009
12
1
45
Pa dobar ti je Siniša , njegovi liquidi su numero uno kod nas već neko vrijeme.
Imaš sad i Stefana koji ima TPA i LA mixeve. Stvarno imaš izbora i od koga god uzmeš
nemreš fulat. A možeš se nać sa nekim sa foruma na kavi i probat,
pa ak ti paše super , ako ne , web shopova koliko hoćeš.

Hvala ti shpaolin, za ove preporuke... ne sumnjam da su ljudi OK. Samo kažem još jednom, pomoglo bi da se te ljude i njihove proizvode može naći i nekako drugačije (Google...) nego samo kao imena bez prezimena na nekom forumu. Proguglao sam sve i svašta o e-cigaretama i tekućinama u HR i našao i Rovi i Eldu i Parilicu... ali za Stefana prvi put čujem od tebe, a za Sinišu sam čuo jedino ovdje (i na HR forumu), što ne bi smjelo biti tako ako je on zaista numero uno kod nas. To je bila poanta cijelog mog traktata.
 

shpaolin

Unregistered Supplier
ECF Veteran
May 10, 2011
948
600
47
Zagreb , Croatia
www.vaporwall.com
Pa nemaju baš registrirani obrt , a imaju po meni puno bolje liquide od ovih sa prenapuhanim cijenama.
Imaš u HR dva foruma , na svakom od njih postavi pitanje i 100 ljudi će ti reći isto.
Po meni je to najbolja preporuka. Kužim kaj pitaš, i ja sam bio malo skeptičan u startu pa sam pario svašta
iz naših renomiranih dućana. A to ti nebi poželio , skoro sam odustao od svega.
 

zuTma

Ultra Member
ECF Veteran
Verified Member
Oct 22, 2010
1,114
598
Croatia, Zagreb
Lucifer i Checkmate nadam se da ste se ispuhali jer ne bih htio da se ovo pretvori u jednu od rasprava sa HR foruma...
Stvari ovdje funkcioniraju vrlo jednostavno. Ako možeš nekome pomoći, pomogni mu unatoč tome što mu post nije baš najugodniji...Ako ne želiš, nemoj se ni svađati. Checkmate tebi preporučam da kupuješ liquide od renomiranih firmi koje stavljaju sastojke na svoje stranice (čak i bočice ) i nečeš imati brige što pariš...U svakom slučaju što god pariš je budi siguran bolje i zdravije od analognih cigareta.
 

pukyz

New Member
Feb 24, 2012
2
0
Croatia
@checkmate

slazem se s Vama u potpunosti. na ruskim stranicama ima 99 % nikotin za 20usd (25ml) sa kojim se moze napraviti litra e-tekucine koja ima 25mg/ml nikotina. litra tekucine za nekih 150 kn sa aromama.

e pa vi onda vjerujte raznim prodavacima koji kemijaju u kucnoj radinosti, a puni su ih hrvatski cenzurirani forumi. "svi" ih hvale, a pljuju po svemu ostalom (puno jeftinijem poljskom).

jeste li kupovali u inawera shopu?
 

zuTma

Ultra Member
ECF Veteran
Verified Member
Oct 22, 2010
1,114
598
Croatia, Zagreb
Puky moj osobni stav, a tako sam i sam počeo je da sam naručivao liquide od svuda po malo. Negdje popušiš, negdje pogodiš.
Ne moraš slušati savjete iskusnijih vapera jer okusi se razlikuju kod svakog od nas. Kad nađeš što ti paše tu se zadržiš i obrnuto :) Ja nisam neki liquid majstor ali inawera je ok za voće po mom iskustvu a za duhane baš i ne, isto po mome iskustvu.
Probaj Blue mist, navodno jako dobro samo jači šiping.

Dobrodošao na ECF :)
 

pukyz

New Member
Feb 24, 2012
2
0
Croatia
Hvala.

Ma malo me naljutilo toliko cenzure po nasim forumima, sve mi izgleda kao legalni sverc droge, ocito su veliki novci u igri (posebno kad sam vidio ove 99% nikotine za male novce koji se sa pg i/ili vg iz apoteke pretvaraju u "zlatne poluge")... uglavnom, sve je dobro dok netko (od ovih podrumskih kemicara) ne zaj**e, pa stavi 70, 100 ili vise mg/ml nikotina umjesto npr. 36. To je moguce s obzirom na jako mali udio cistog nikotina u liquidu 1, 2, 3%...

koju bazu je najbolje kupiti u inawera shopu (ili opcenito)? PG, VG ili VPG?

narucit cu arome dunhill, virginia i neki vocni (svejedno mi je postarina 5eur zbog baze 100ml, a arome su malo vise od 1eur), pa onda komentiram kad dodju.
 

DaFreeK

Super Member
ECF Veteran
Verified Member
Apr 5, 2012
345
366
Osijek, Croatia
Sta preporucujes, gdje da narucim te baze?
P.S. Svaka cast na stavu!

te baze mozes naci kod inawere (Inawera Flavors)

Probao sam tekucine i od Stefana i od Sinise, ok su mi. Relativno sam nov u ovome, pa mi nema smisla jos kupovati baze, arome i sam miksati. Ovako mogu probati vise aroma, bez da moram razmisljati koliko kapi ovoga staviti, koliko ml ovoga staviti... Za to nek se brinem kad budem imao vise mjeseci staza ;)
 

leptihor

Full Member
May 29, 2012
5
0
cornelius
Spremam se da na jesen dodjem u Hrvatsku iz USA na 2 do tri mjeseca. Posto nisam siguran, koliko je dopusteno ponijeti u avionu potrepstina za ecigarete ( narocito e-juice i kartomizere), molio bih nekoga sa ovog foruma da me uputi, sta je moguce nabaviti od ovoga u Hrvatskoj i gdje. Mislim ponijeti sa sobom Provari i KGO. Hvala unaprijed.
 

Sinisa CRO

New Member
Jan 3, 2011
2
3
60
Croatia
Pozdrav svima iz Zagreba!

Evo jednog starog-novog "parioca" (totalno mi je smiješan ovaj hrvatski izraz za "vapera" na koji sam nedavno naletio, al' ajd, u nedostatku boljeg... :D) koji je napokon uspio naći hardver koji mu odgovara, pa je sad u potrazi i za odgovarajućim softverom... naručivao sam štošta iz inozemstva a i kupio valjda sve što se dalo kupiti tu u Zg (osim Johnson Creeka - 120kn za 10ml, koliko traži jedan zagrebački (pre)prodavač učinilo mi se maaaaalo previše, pa makar se radilo i o tako uglednoj firmi kao što je JC)... "Domaći" Dekang (tj. ovo što se može kupiti u Zg) mi je OK ali niš posebno, a sve što se naručuje iz inozemstva čeka se 10ak dana, ili čak i više ako je iz SADa, a to mi se baš i ne da - očito spadam u lijenguze o kojima igoor govori... :) pa me ovih dana počelo mučiti isto pitanje: ima li nešto blizu, tu pri ruci, nešto što može stići odmah sutradan... Google, ECF, par klikova... pa sam naletio na ovaj thread i među ostalim i na "spomen" gospodina Siniše i SM-MIXa.

Vidim da ga mnogi ovdje bezrezervno preporučuju, i to je zaista ohrabrujuće... dobro je znati da je netko u HR prepoznao "potrebe tržišta" i pokušao ponuditi ljudima nešto "egzotičnije" od generičkog Dekanga, a dostupnije od ostalih... i zato vas molim, nemojte odmah skočiti na mene ako zazvučim kao "đavolji odvjetnik": niti mi je cilj rušiti kredibilitet nekome koga uopće ne poznajem, niti kritizirati proizvode koje uopće nisam probao, samo pokušavam saznati više o spomenutom čovjeku i njegovim proizvodima, a pogotovo ako ih namjeravam svakodnevno udisati. Stoga vas sve - uključujući i spomenutog gospodina - unaprijed ponizno molim da mi oprostite ako je ovo što slijedi posljedica moje potpuno krive informiranosti.

Evo moje dileme: znam da HR nije SAD ni Kina ni UK i da nam stoga ni tehničke ni informatičke mogućnosi nisu ravnopravne s njima, ali... Hm... Kupovati e-tekućinu od nekoga tko nema ni web-stranicu s opisom proizvoda, niti s punim imenom, prezimenom, imenom nekakve firme i nekom konkretnom adresom, ni - koliko ja znam - bilo kakvu deklaraciju o onome što prodaje? Da, OK, znam, blizu je i OK, nije uopće skupo, ali sve i da je besplatno, ipak je to nešto što ide u moja pluća, svakodnevno po 1000 puta... nazovite me paranoičnim, ali kupovati nešto takvo preko maila i mobitela (dakle polu-anonimno, bez adrese, weba i firme) zvuči mi užasno blizu kupovanju proizvoda iz nečije "kućne radinosti" ili, još gore, iz nečijeg podruma ili garaže u fušu... pogotovo nakon što sam pročitao komentar "zna mu se desiti da mu arome budu malo jače"... Što ako se "desi" da i neke druge stvari budu "malo jače" nego što bi trebale biti? "Sorry, sh** happens, R.I.P."? Jel to stvarno samo mene zabrinjava?

Ponavljam, ovo nipošto nije upereno niti protiv čovjeka - jer ga ne poznajem, niti protiv proizvoda - jer ga nisam probao, nego samo u pokušaju da budem siguran koji "drek" ću udisati svaki dan, bilo to za 30 kuna po bočici ili po hektolitru.

Unaprijed zahvaljujem na razumijevanju, mogućoj kritici i bilo kakvoj konretnoj informaciji/razjašnjenju! Sretna vam nova 2012!!

Ja ti ne zamjeram ništa djelomično si u pravu.
Samo da ti kažem ono što večina ljudi koja uzima od mene zna.
Moji mixevi su isključivo od Baza i Aroma koje uzimam u Flavourartu iz Italije i naravno imaju certifikat.
Prije nego sam počeo mixati dobio sam instrukcije osobno od vlasnika tvrtke FA Dr. Mancini-a a počeo sam sam mixati na njegov nagovor.
Moji Mix-evi se isporučuju u mojim bočicama i sa mojom naljepnicom što nije službeno a uskoro će biti.
 
Status
Not open for further replies.

Users who are viewing this thread