I cut some of my juice with VG and also mix some flavors but not really DIY. I usually buy 30ml of a flavor to try out and 120+ml if I like it. The deal for 120ml bottles is about what I usually pay for a 30ml so I thought it was a good deal. Now that I've tried it, I'll order some more to stock up.
Can I ask why? With out DIY, my vape budget would have to be more than twice what it is
At first for a little while I bought store bought juice, it isn't any better than stuff you can DIY IMO