I want to buy some flavorings, I'm looking at Loranns, DIY and Flavorart. Flavorart seems to be based in Italy? Is there a USA site for them?
All are using different measurements, so I can't figure out which one is cheaper. I'm clueless when it comes to these things. Which is the best buy? Help please!
The Apple flavoring from Loranns
is 1 ounce for $5.50
or 4 ounces for $14.00
The Apple flavoring from Flavorart is
15g- $7.06
30g- $14.13
100g- $26.50
The Apple flavoring from DIY is
3ml - $2.45
All are using different measurements, so I can't figure out which one is cheaper. I'm clueless when it comes to these things. Which is the best buy? Help please!
The Apple flavoring from Loranns
is 1 ounce for $5.50
or 4 ounces for $14.00
The Apple flavoring from Flavorart is
15g- $7.06
30g- $14.13
100g- $26.50
The Apple flavoring from DIY is
3ml - $2.45