I've only been vaping for about a month now. The first juice I got was in a gift pack my friend sent me along with my Ego mini, and it was Mt. Baker Coffee flavor. When I ran out I went to the local vape shop and spent $15 on a 15 ml bottle of something new that tasted great, but not really all that much better than the Mt. Baker coffee I started with. I looked online and I could get a 235 ml bottle of the Mt. Baker for $40, so I ordered it. It came in two days.
Why would anyone pay $1 per ml, when they could pay less than 20 cents per ml? I can understand wanting variety, but that's one hell of a premium to pay for a different mixture of food flavoring added to the same nicotine commodity product.
Why would anyone pay $1 per ml, when they could pay less than 20 cents per ml? I can understand wanting variety, but that's one hell of a premium to pay for a different mixture of food flavoring added to the same nicotine commodity product.
