WOW! I noticed many say $5.00 to $5.99 and then $7.00 to $7.99 ...
Where on Earth do cigarettes cost that much?
Actually, when I would buy regular manufactured cigs, I would put out $3.00 to $3.50 per pack.
I mainly made my own though using filtered tubes and full flavor tobacco and enough of the two
together to make one carton only cost a little under $12.00 and that would last about a week.
So, even at that low of a price, I have found
vaping to be very cost efficient because I use
13ml to 18ml in a 7 day period so that is still under what I was paying for RYO/MYO cigs.
I am so glad I was introduced to Vaping
