hell yeah its cheaper! lol
was paying nearly $9 a pack here in Ct, smoking a pack and a half a day.
once I got all the goodies to vape with and trying out numerous juices, time to start counting the saved $$!!
im no math wizard, but I can say its cheaper.
Its a learning curve finding out which products are crap, and which retailers are a bit dodgy - but unless you're one of the show offs who like to fill the local pub with a huge plume of vapour, the economics are pretty sound.